Wakacje 2021. Kiedy zaczynają się wakacje? Jak w tym roku wypada zakończenie roku szkolnego?

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego. Specjalnie dla was sprawdziliśmy, jak w tym roku wypadają wakacje.

Rok szkolny 2020/2021 z pewnością nie należał do łatwiejszych. Większość uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w ławach usiadło wyłącznie we wrześniu oraz pod koniec maja. Choć uczniowie przez ostatnie kilka miesięcy nie mieli możliwości spotykania się ze swoimi kolegami i koleżankami na szkolnych korytarzach, to już niebawem będą mieli mnóstwo wolnego czasu, który będą mogli przeznaczyć właśnie na spotkania z przyjaciółmi.  

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Wakacje 2021. Kiedy w tym roku zaczynają się wakacje? 

Już za kilka tygodni po kilku miesiącach nauki nareszcie uczniowie będą mogli odpocząć od lektur i wypracowań. Zakończenie roku szkolnego wypada w piątek 25 czerwca 2021 roku. Wakacje potrwają ponad dwa miesiące i zakończą się 31 sierpnia we wtorek.

Zanim jednak wakacje się zaczną, uczniów czeka długi weekend. 3 czerwca (czwartek) obchodzimy Boże Ciało, jest to dzień wolny od nauki oraz pracy

Zakończenie roku szkolnego. Uczniowie wrócili do szkoły na kilka tygodni

Opanowanie sytuacji epidemiologicznej w Polsce pozwoliło na poluzowanie przez rząd obostrzeń. I tak 4 maja do nauki stacjonarnej wróciły najmłodsze dzieci - uczniowie klas 1-3, z kolei od 17 maja w formie hybrydowej uczy się młodzież w klasach od czwartej do ósmej oraz uczniowie ze szkół ponadpodstawowych. Według harmonogramu luzowania obostrzeń na maj, 31 maja wszyscy uczniowie mają już zacząć uczęszczać do szkoły w takiej formie, jak wyglądało to przed pandemią. 

Zakończenie roku akademickiego. Co ze studentami? Kiedy studenci wrócą na uczelnie?

Niestety studenci w czerwcu nie wrócą na uczelnie, jednak jak powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Technologicznym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy szef resortu edukacji Przemysław Czarnek, stanie się to na początku przyszłego semestru. 

- My zachęcamy, widząc, że warunki pandemiczne na to po prostu pozwalają i jeśli one się nie zmienią na gorsze, a wszystko wskazuje na to, że powinno być dobrze, w związku z tym, że szczepimy się i ta odporność społeczeństwa jest na coraz wyższym poziomie, to od pierwszego października studenci wracają do nauki stacjonarnej i te mury nowej Politechniki Bydgoskiej wypełnią się życiem studenckim, którego nam tu strasznie brakuje w tej uczelni i na każdej innej - powiedział minister Czarnek. 

Więcej o: