Kiedy zostaną otwarte baseny, siłownie i kluby fitness? Kolejny etap luzowania obostrzeń

Od piątku 28 maja czeka nas kolejny etap luzowania obostrzeń epidemicznych. Jakie obiekty zostaną otwarte? Kiedy będziemy mogli pójść na siłownię, basen lub do klubu fitness? Informujemy, jakie zmiany czekają nas od piątku.

Już w piątek 28 maja ruszają obiekty sportowe - sale gimnastyczne, siłownie, kluby fitness czy kryte baseny. Będą one jednak funkcjonować w reżimie sanitarnym, co oznacza, że będziemy musieli dostosować się do pewnych zasad. 

Zobacz wideo Arłukowicz: Szpitale zderzą się z chorobami przewlekłymi, które były zaniedbane w ostatnim roku

Luzowanie obostrzeń. Baseny, siłownie i kluby fitness otwarte od piątku 

28 maja swoją działalność wznowić będą między innymi baseny oraz obiekty sportowe. Będą one mogły zostać otwarte pod warunkiem 50-procentowego obłożenia obiektu.

Ta sama zasada dotyczy publiczności. W przypadku zajęć oraz wydarzeń sportowych odbywających się poza obiektami zamkniętymi limit będzie wynosił 250 osób. W siłowniach, klubach fitness czy solariach obowiązywać będzie natomiast limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych. 

Tłum ludzi (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny. Do kiedy trzeba się spisać? Jakie są pytania?

Luzowanie obostrzeń. Co jeszcze się zmieni od piątku i soboty?

Od 28 maja wraca również możliwość organizacji wesel i imprez okolicznościowych z limitem do 50 osób. Co ważne, do limitu tego nie wliczają się osoby, które zostały już w pełni zaszczepione przeciw COVID-19

Choć restauracje miały zostać otwarte w sobotę 29 maja, rząd postanowił przyspieszyć luzowanie obostrzeń w tym zakresie o jeden dzień. W związku z tym lokale będą w pełni otwarte od piątku 28 maja z maksymalnym 50-procentowym obłożeniem. Przypomnijmy, od 15 maja otwarte zostały ogródki i tarasy restauracyjne. 

Co pyli w czerwcu? Kalendarz pyleń dla alergików (zdjęcie ilustracyjne)Co pyli w czerwcu? Kalendarz pyleń dla alergików [LISTA]

Od soboty 29 maja czeka nas również zmiana w resorcie edukacji. Od tego dnia (w praktyce od poniedziałku 31 maja) w pełni przywrócona zostanie nauka stacjonarna. Wszystkie placówki są zobowiązane do zachowania odpowiednich warunków sanitarnych, jak: wietrzenie klas w czasie przerw, dezynfekcja całej szkoły w weekendy czy regularna dezynfekcja często dotykanych powierzchni. 

Uczniowie powinni być przyprowadzani do szkół oraz odbierani z niej przez opiekunów bez objawów infekcji czy choroby zakaźnej. W przypadku gdy jeden z domowników przebywa w izolacji, dziecko nie powinno przychodzić na zajęcia. W przestrzeniach wspólnych należy nosić maseczki, które można zdjąć w czasie lekcji w klasach. 

Więcej o: