Koniec roku szkolnego 2021. Kiedy uczniowie rozpoczną wakacje?

Rok szkolny 2021 dla wielu osób nie był łatwy. Przez większość czasu uczniowie brali udział w lekcjach zdalnych, a za sprawą lockdownu nie były możliwe też spotkania towarzyskie i wycieczki, które szkoły zwykle organizują. Zbliża się jednak moment wytchnienia, czyli wakacje. Kiedy kończy się rok szkolny?

Mimo pandemii i zajęć zdalnych rok szkolny nie został przedłużony. W związku z tym uczniowie ostatni raz pojawią się na zajęciach zgodnie z planem narzuconym przez rozporządzenie Ministra Edukacji. Kiedy więc zaczną się wakacje?

Zobacz wideo Jakie filmy i seriale obejrzeć w te wakacje? Wakacyjne polecajki cz. 1 [Popkultura Extra]

Kiedy kończy się rok szkolny?

Rok szkolny oficjalnie kończy się 25 czerwca 2021 roku, a wakacje potrwają do 31 sierpnia. Na ostatnie kilka tygodni zajęć uczniowie wszystkich klas wrócą do nauki stacjonarnej. We wtorek 4 maja na edukację stacjonarną przeszły dzieci z klas 1-3, w poniedziałek 17 maja do szkół wróciła młodzież z klas 4-8 oraz uczniowie szkół średnich, oni jednak uczą się w trybie hybrydowym, Zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń i wracania do rzeczywistości, którą znamy sprzed pandemii, rząd zdecydował, że 31 maja wrócą do szkolnych ławek dzieci z wszystkich roczników. Wyjątkiem są maturzyści, którzy zakończyli rok szkolny 30 kwietnia i od prawie miesiąca cieszą się najdłuższymi wakacjami w swoim życiu. 

Rok szkolny 2021. Kiedy dni wolne od szkoły?

Uczniowie obawiają się, że ich powrót do szkół na koniec roku będzie wiązał się z dużą liczbą sprawdzianów i kartkówek - usiądą w szkolnych ławkach jeszcze przed wystawianiem ocen. Powstała nawet petycja do ministra edukacja Przemysława Czarnka, aby powrót do szkół nastąpił dopiero od września. Minister nie zmienił swojej decyzji, ale wystosował apel do nauczycieli, aby nie stresowali uczniów przed powrotem do edukacji stacjonarnej.

Młodzież będzie miała jeszcze kilka dni wolnego - zbliża się Boże Ciało, a to oznacza, że 3 czerwca będzie dniem wolnym od szkoły. 

Więcej o: