Egzamin ósmoklasisty 2021. Arkusze CKE z języka angielskiego

Uczniowie szkół podstawowych w czwartek zmierzyli się z ostatnim egzaminem ósmoklasisty. Był to test z języka obcego. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusze.

Na egzamin ósmoklasisty składają się trzy testy: język polski, matematyka i język obcy. W czwartek odbył się ostatni, a CKE udostępniła już wszystkie arkusze.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty. Arkusze egzaminacyjne

Arkusze egzaminacyjne z języków nowożytnych można zobaczyć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, TUTAJ.

CKE opublikowała wytyczne ws. organizacji matur i egzaminu ósmoklasisty. Jak będą wyglądać?CKE opublikowała wytyczne ws. organizacji matur i egzaminu ósmoklasisty

Według informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki, największa grupa dzieci z ósmych klas, ponad 96 proc., zadeklarowała chęć przystąpienia do egzaminu z języka angielskiego. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki, ten wybrało niecałe 3 proc. zdających ósmoklasistów. Do wyboru był również język francuski, hiszpański, rosyjski i włoski - do nich przystąpiło łącznie 0,42 proc. uczniów.

Egzamin ósmoklasisty. Kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Testów nie można nie zdać, ale wynik jest brany pod uwagę, kiedy uczniowie ubiegają się o przyjęcie do wybranej szkoły średniej. Liczą się wtedy oceny i wyniki egzaminów, a te będą ogłoszone 2 lipca. Odetchnąć z ulgą mogą już prawie wszyscy - z wyjątkiem uczniów, którzy z różnych powodów nie mogli przystąpić do majowego egzaminu. Wyznaczono dla nich drugi termin: 16-18 czerwca. 

DLOWREgzamin ósmoklasisty 2021. Nowe zasady - co muszą wiedzieć uczniowie?

Zakończył się egzamin ósmoklasisty 2021. Dziękujemy zdającym i ich rodzicom za wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie do egzaminu, a nauczycielom, dyrektorom i pracownikom obsługi szkół oraz OKE - za ogromną pracę związaną z przeprowadzeniem E8

- napisano na twitterze Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Więcej o: