Egzamin ósmoklasisty 2021. Czego należy spodziewać się na egzaminie z języka obcego nowożytnego?

27 maja ósmoklasiści napiszą test z nowożytnego języka obcego. Jest to również ostatni dzień zmagań ósmoklasistów z egzaminami. O której rozpocznie się egzamin i ile czasu będą mieli uczniowie na rozwiązanie zadań?

Ósmoklasiści od trzech dni zmagają się z egzaminami. Egzaminy rozpoczęły się we wtorek (25 maja) od testu z języka polskiego, następnego dnia uczniowie napisali egzamin z matematyki, a na ostatni dzień przypada egzamin z nowożytnego języka obcego.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Egzamin ósmoklasisty 2021. Co trzeba wiedzieć o egzaminie z języka obcego nowożytnego?

27 maja uczniowie rozpoczną egzamin z języka obcego nowożytnego. Tego dnia, uczniowie rozpoczną pisanie testu punktualnie o godzinie 9, a sam egzamin potrwa 90 minut.

CKE opublikowała wytyczne ws. organizacji matur i egzaminu ósmoklasisty. Jak będą wyglądać?CKE opublikowała wytyczne ws. organizacji matur i egzaminu ósmoklasisty

Egzamin z języka obcego nowożytnego będzie znacznie różnił się od tego z poprzednich lat. Na języku angielskim uczniowie nie będą musieli mierzyć się z czasem past perfect i mową zależną. Do zdobycia będzie o pięć punktów mniej, niż w latach ubiegłych. Ponadto, zmniejszy się również liczba zadań m.in. sprawdzających rozumienie ze słuchu i znajomości środków językowych.

Ósmoklasiści wybrali, z jakich języków napiszą egzamin z języka obcego nowożytnego. Króluje angielski

Największa grupa ósmoklasistów, bo aż 96,66 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów - informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Egzamin ósmoklasisty 2021 - kiedy się odbędzie? [HARMONOGRAM]Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy się odbędzie? Kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca, jednak zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają dopiero 9 lipca.

Więcej o: