Prognoza pogody na dziś. Gdzie jest burza? W niektórych miejscach w Polsce grzmi, pada, wieje

W kilku województwach w Polsce błyska i grzmi, a wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą opady deszczu. Sprawdź, gdzie teraz jest burza. Podajemy aktualne dane na podstawie informacji z IMGW.

"Dziś na południowym wschodzie słonecznie. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, a na północnym zachodzie i w centrum także z burzami. Na termometrach od 13 st. C do 20 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h" - zapowiedział IMGW w środę rano na Twitterze. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Prognoza pogody. Burze nawiedziły Polskę

"Obecnie na obszarze Pojezierzy: Słowińskiego, Pomorskiego i Wielkopolskiego występują liczne komórki konwekcyjne. Towarzyszy im przelotny deszcz, a gdzieniegdzie także burze. W kolejnych godzinach ilość burz na obszarze północno-zachodniej Polski będzie się stopniowo zwiększała" - przekazali po południu synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Od godziny 17.00 burze nawiedziły mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Najsilniej pada na północy kraju, tam spadnie nawet do 20 mm wody. 

Z kolei na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce wiatr wieje z prędkością ponad 30 km/h, w porywach osiąga nawet 70 km/h. Do 30 km/h wieje na Warmii i Mazurach, Pomorzu i Kujawach. 

O godzinie 18.00 burza dotarła także na Podlasie. Zdaniem synoptyków z IMGW, grzmieć i błyskać będzie tam do godziny 21.00.

Policja. Zdjęcie ilustracyjnePoparzony mężczyzna w lesie. Twierdzi, że zmuszono go do podpalenia się

Prognoza pogody IMGW na noc z 26 na 27 maja 

Według przewidywań synoptyków w nocy czekają nas umiarkowane i duże zachmurzenia, wyłącznie na południowym wschodzie będzie gwieździste niebo. Przelotne opady deszczu oraz początkowo możliwe słabe burze prognozowane są na północy kraju, w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz na północnych krańcach województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo w tych regionach mogą pojawić się opady gradu. Miejscami na Mazowszu oraz Dolnym Śląsku powieje silny porywisty wiatr. Rano termometry wskażą od 6 do 10 stopni. 

Więcej o: