Loteria dla zaszczepionych. Kto może wziąć udział i ile jest do wygrania?

Loteria szczepionkowa to nowy pomysł rządu na zachęcenie obywateli do szczepień. Kto będzie mógł wziąć w nią udział? Jakie nagrody dla zaszczepionych przewidział rząd?
Zobacz wideo Nowe rozwiązania w zakresie szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie, a samorządy będą zachęcać seniorów do szczepień

Podczas konferencji prasowej we wtorek 25 maja Michał Dworczyk przekazał, że od 1 lipca 2021 roku ruszy loteria szczepionkowa. Jak powiedział bowiem minister, liczba osób zaszczepionych i zarejestrowanych na przyjęcie szczepionki jest wciąż za niska. 

Loteria dla zaszczepionych - kto może wziąć udział? Jakie są nagrody w loterii?

W loterii uczestniczyć będzie mógł każdy, kto skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę szczepionki. Kancelaria premiera przekazała na Twitterze, jakie nagrody czekają na zaszczepionych. Będą to:

  • nagroda natychmiastowa - co 2000 osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł;
  • nagroda tygodniowa - rozlosowywane będą dwie nagrody w postaci 50 tys. zł oraz hulajnogi elektryczne i vouchery;
  • nagroda miesięczna - rozlosowywane będą dwie nagrody po 100 tys. zł oraz samochody hybrydowe;
  • nagroda finałowa - rozlosowane zostaną dwie nagrody w wysokości miliona zł oraz samochody hybrydowe. 

Michał DworczykDworczyk o zmianach w programie szczepień: Druga dawka w dowolnym punkcie

Nie tylko loteria szczepionkowa. Rząd przygotował system zachęt

Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień, poinformował, że dziś powinniśmy przekroczyć próg 50 proc. dorosłej populacji, która zarejestrowała się na przyjęcie iniekcji. To jednak za mało, rząd zapowiedział więc szereg działań, które będą miały zdynamizować tempo szczepień.

 - Będziemy jeszcze przedstawiać szczegóły loterii. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie szczepieniami - powedział Dworczyk podczas konferencji prasowej. Rząd w planie ma jednak nie tylko loterię - przygotował system zachęt, który ma przekonać obywateli do poddania się iniekcji.

Jak przekazał minister Dworczyk, każda gmina - zależnie od wielkości - otrzyma od 10 do 40 tys. zł na działania promocyjno-organizacyjne adresowane do seniorów, a gminy będą mogły konkurować o dodatkowe pieniądze - dla pierwszych 500 z nich, które przekroczą 75 proc. zaszczepionych mieszkańców, rząd chce przeznaczyć po 100 tys. zł, które będą mogły zostać wydane na dowolny cel. 49 gmin z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia w swoim regionie otrzyma także po milionie złotych. Dodatkowo gmina o najwyższym wskaźniku zaszczepienia w kraju dostanie dodatkowe 2 miliony zł.

Szczepionka przeciwko COVID-1925 proc. ankietowanych nie zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19

Więcej o: