Dzień Matki 2021 - jaki prezent kupić? Lista upominków idealnych na Dzień Mamy

Dzień Matki już za kilka dni. To wyjątkowe święto pozwala nam okazać miłość i wdzięczność jednej z najbliższych nam osób. Co kupić mamie, by sprawić jej przyjemność?
Zobacz wideo Na Dzień Mamy - Lova lava cake (nawet jeśli masz dwie lewe ręce)

Nie zapominajmy, że prezent z okazji Dnia Mamy powinien być przede wszystkim podarowany od serca. Dzieci często przygotowują tego dnia mamom laurki czy bukiety. Dorosłe dzieci na ogół decydują się jednak na zakup gotowego produktu, który ich zdaniem najlepiej przypadnie do gustu rodzicielce. O tym, na co najczęściej stawiają Polacy, mówiła w rozmowie z portalem Business Insider Polska Ewa Szmidt-Belcarz, szefowa grupy Empik.

Dzień Matki 2021. Najchętniej kupowane prezenty na Dzień Matki 

Jak przyznała szefowa grupy Empik, upominki najchętniej wybierane z myślą o mamach to "wszelakiej maści gadżety, ale przede wszystkim nadal książka, nadal kosmetyki". Dobór odpowiedniego zapachu czy tytułu zależy już od konkretnych preferencji danej osoby - tu musimy się wykazać ich znajomością. Jedne panie bardziej ucieszą się z poradnika, inne z kryminału lub reportażu. Nie kupujmy prezentów bez zastanowienia. A jeśli nasza mama ma już wystarczające zapasy książek i kosmetyków, tym bardziej warto zastanowić się nad innym upominkiem.

Dzień Matki 2021. Najpiękniejsze wierszyki z życzeniamiŻyczenia na Dzień Matki 2021. Najpiękniejsze wierszyki na 26 maja

Co kupić na Dzień Matki?

Oto kilka pomysłów awaryjnych, które na pewno ucieszą każdą mamę.

  • Wycieczka

Ostatni rok był dla nas wszystkich wyzwaniem. Oddaliliśmy się od swoich bliskich i na długi czas zamknęliśmy w domach. Ze względu na poprawę sytuacji pandemicznej udało się jednak przywrócić działanie turystyki. Wspólna wycieczka może okazać się świetną okazją do nadrobienia straconego czasu, a także zmiany otoczenia.

  • Bilety

Jako że także kultura zaczęła w ostatnim czasie odżywać po lockdownie, dobrym pomysłem na prezent mogą okazać się bilety na spektakl lub wspólne wyjście do kina, po którym udacie się na obiad. Na temat najbliższych premier, na które warto się wybrać, pisaliśmy tutaj. Możliwość spędzenia wspólnie czasu jest bowiem najcenniejszym prezentem, jaki możesz podarować bliskiej osobie. 

  • Voucher

Jeżeli jednak obawiasz się, że możesz nie trafić w gust mamy, bezpiecznym prezentem okaże się voucher czy bon prezentowy. Dołącz do niego kartkę z życzeniami, bombonierkę lub kwiaty i pozwól wybrać mamie prezent, który najlepiej spełni jej oczekiwania. 

Dzień MatkiNajpiękniejsze wierszyki na Dzień Matki. Życzenia, które wzruszają na odległość

Więcej o: