Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy się odbędzie? Kiedy wyniki? [HARMONOGRAM]

Egzamin ósmoklasisty zbliża się wielkimi krokami. Ponad 360 tys. uczniów już we wtorek 25 maja zasiądzie do egzaminu z języka polskiego. Podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać przed rozpoczęciem egzaminów. Jakie obostrzenia obowiązują? Kiedy uczniowie poznają wyniki?

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbędzie się pod koniec maja. Egzamin ma na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych. Uczniowie pisali egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019. Egzamin jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Wyniki egzaminu mają wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Zobacz wideo Jakie są największe problemy polskiego systemu edukacji?

Egzamin ósmoklasisty - jak wygląda harmonogram? [DATA]

Egzamin ósmoklasisty 2021 odbędzie się w dniach 25-27 maja (wtorek-czwartek). Uczniowie muszą przystąpić do egzaminów z trzech przedmiotów:

  • język polski,
  • matematyka,
  • język obcy nowożytny.

Na początku uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka polskiego (wtorek 25 maja), następnie z matematyką (środa 26 maja) i na samym końcu z językiem obcym (czwartek 27 maja). Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9, ale na rozwiązanie każdego z nich uczniowie mają inny czas. Na język polski przeznaczono 120 minut, na matematykę 100 minut, a na język obcy 90 minut.

Prognoza długoterminowa IMGW (zdjęcie ilustracyjne)Długoterminowa prognoza pogody na wakacje. IMGW: To lato będzie troszeczkę inne

Egzamin ósmoklasisty. O czym należy pamiętać? Jakie obostrzenia obowiązują?

Na egzamin ósmoklasisty uczniowie mogą przynieść tylko przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę. W trakcie egzaminu nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Zakazane jest również przynoszenie i korzystanie z urządzeń telekomunikacyjnych, takich jak smartfony.

Egzaminy ósmoklasisty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych przypominających objawy COVID-19. Na egzaminie nie mogą pojawić się osoby przebywające w domu z innym członkiem rodziny w izolacji w warunkach domowych albo gdy same objęte są kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. Uczniowie mogą wejść na teren szkoły wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, za wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez uczniów.

Egzamin ósmoklasisty - kiedy wyniki?

W tym roku do egzaminu ósmoklasisty przystąpi ponad 360 400 uczniów z prawie 12 700 szkół. Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty w piątek 2 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu otrzymają tydzień później, w piątek 9 lipca.

Adam NiedzielskiMinister Zdrowia Adam Niedzielski objęty ochroną

Więcej o: