Solaria - kiedy otwarcie? Kiedy otwierają baseny? [HARMONOGRAM LUZOWANIA OBOSTRZEŃ]

Kiedy znów będziemy mogli korzystać z usług solariów i basenów? Jakie zasady będą obowiązywały w takich miejscach? Przypominamy harmonogram luzowania obostrzeń.
Zobacz wideo #BiznesWalczy - Restauracja zdradza nam przepis na sushi

Od kiedy będą otwarte solaria? 

Z harmonogramu odmrażania gospodarki, który jest dostępny na stronie internetowej rządu, wynika, że solaria będą otwarte od 28 maja (dzień ten wypada w piątek). Osoby odwiedzające solaria będą musiały jednak pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Co więcej, w solariach będzie obowiązywał limit osób - maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Kiedy otwarte będą baseny?

Podobnie jak solaria, baseny zostaną otwarte w piątek 28 maja. W przypadku basenów również wprowadzono pewne ograniczenia - obiekty tego typu będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc. Zasada ta dotyczy także publiczności. Co drugie miejsce na widowni będzie musiało pozostać puste. 

Rząd podniesie płace minimalne w ochronie zdrowia (Medycy - zdjęcie ilustracyjne)Rząd: Podnosimy minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia

Od kiedy będą czynne restauracje? Co jeszcze otworzy się 28 maja?

W piątek 28 maja oprócz solariów i basenów otwarte zostaną także kryte obiekty sportowe, siłownie i kluby fitness. Oprócz tego organizowane będą zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi, przy czym będzie w nich mogło brać udział maksymalnie 250 osób.

Od 28 maja otwarte będą także restauracje. Od tego dnia punkty gastronomiczne będą mogły przyjmować gości nie tylko w ogródkach, ale także wewnątrz budynków. W takich miejscach będą obowiązywać pewne zasady - maks. 50 proc. obłożenia i co najmniej 1,5-metrowy dystans między stolikami. Od piątku 28 maja będzie można organizować także różnego rodzaju uroczystości rodzinne, np. wesela czy komunie, pamiętając, że w takim wydarzeniu może brać udział maksymalnie 50 osób (do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19). 

DLOKRPogoda na koniec maja. Fala "rześkich, atlantyckich mas powietrza"

Więcej o: