Lubuskie. Wyłowiono kolejne ciało z Odry. "Trwają czynności identyfikacyjne"

W niedzielę przed południem wyłowiono niezidentyfikowane ciało z Odry w miejscu, gdzie prowadzono poszukiwania zaginionego 15-latka. - Na razie nie możemy potwierdzić, czy ciało należy do poszukiwanego nastolatka. Trwają czynności identyfikacyjne - przekazał rzecznik lubuskiej policji.

Policjanci, strażacy i ochotnicy cały czas prowadzą poszukiwania drugiego z zaginionych nastolatków - 15-letniego chłopca, który nie kontaktował się z rodziną od poniedziałku 10 maja. W piątek służby wyłowiły z Odry ciało 13-letniego Filipa. W niedzielę policjanci poinformowali natomiast o wyłowieniu z rzeki niezidentyfikowanego ciała. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Poszukiwania zaginionego 15-latka. Policja znalazła w Odrze niezidentyfikowane ciało

- Na razie nie możemy potwierdzić, czy ciało należy do poszukiwanego nastolatka. Trwają czynności identyfikacyjne - powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy w rozmowie z dziennikarzem TVN24. Rzecznik potwierdził, że ciało wyłowiono w okolicach miejsca, gdzie widziano chłopców po raz ostatni.

13-letni Filip i 15-letni Marek po raz ostatni widziani byli w poniedziałek 10 maja około godziny 15 w miejscowości Ledno w województwie lubuskim. Od tego czasu nie nawiązali kontaktu z rodzicami. Poszukiwania nastolatków rozpoczęły się jeszcze tego samego dnia wieczorem. Policja opublikowała wówczas zdjęcia chłopców oraz ich rysopisy.

W poszukiwania zaangażowano funkcjonariuszy niemal wszystkich pionów policji, a także strażaków, przewodników z psami, płetwonurków oraz Wojska Obrony Terytorialne. Działania polskich służb wspierali także funkcjonariusze z Niemiec, którzy udostępnili swoje psy tropiące. Chłopców szukali też mieszkańcy Ledna. Działania prowadzone były z ziemi, powietrza i wody. W akcji użyto motorówek, dronów, śmigłowca i kamer termowizyjnych.  

Ledno. Na zdjęciu - poszukiwania dwóch nastolatkówPolicja: W Odrze znaleziono ciało młodszego z poszukiwanych chłopców

W piątek 14 maja z Odry, w okolicach poligonu wojskowego w Krośnie Odrzańskim oddalonym o 50 kilometrów od Ledna, wyłowiono ciało. Po czynnościach identyfikacyjnych potwierdzono, że to 13-letni Filipa. Dopiero badania prosektoryjne będą pozwalały określić, czy do śmierci doszło w poniedziałek, czyli w dniu zaginięcia chłopców. 

Trwają poszukiwania 15-latka z LednaLubuskie. Trwają poszukiwania drugiego z zaginionych nastolatków

Więcej o: