Ledno. Czwartą dobę trwa akcja poszukiwawcza dwóch nastolatków. Przeczesano 15 km dna Odry

Policja wciąż szuka dwóch nastolatków z Ledna (woj. lubuskie), którzy zaginęli w poniedziałek 10 maja. W działania zaangażowanych jest ponad 150 policjantów wspieranych przez strażaków i mieszkańców. Poszukiwania prowadzone są z wody, ziemi i powietrza. Sprawdzana jest Odra - brzeg, nurt oraz dno rzeki. Służby w piątek rano przeszukają teren w okolicach Pomorska.

Policjanci z zielonogórskiej komendy miejskiej oraz komisariatu w Sulechowie poszukują dwóch chłopców w wieku 13 i 15 lat, którzy w poniedziałek 10 maja około godziny 15.00 wyszli ze swoich domów w miejscowości Ledno i do nich nie powrócili. Nie skontaktowali się również z bliskimi. Policjanci, strażacy i żołnierze rozpoczęli w czwartek (13 maja) czwartą dobę poszukiwań.

Zobacz wideo Poszukiwania dwóch nastolatków w Lubuskiem. Zaangażowano śmigłowiec, motorówki, noktowizory, drony i quady

Zaginęło dwóch chłopców z woj. lubuskiego. Do akcji poszukiwawczej włączają się kolejne osoby i służby

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", codziennie nastolatków szuka ok. 200 osób. To grupa, która składa się nie tylko z policjantów, ale również ratowników, strażaków, żołnierzy oraz ochotników. - Nie przerwaliśmy poszukiwań nawet na godzinę, szukamy dzieci także w nocy. Choć te nocne przeczesywanie jest mocno utrudnione, bo teren jest podmokły, bagnisty. Trzeba zachować ostrożność - powiedziała podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do akcji poszukiwawczej w czwartkowe południe przystąpiła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Legnica, która dysponuje sonarem. Urządzenie to pozwala badać dno Odry w poszukiwaniu śladów zaginionych chłopców. Do akcji włączył się również zielonogórski WOPR. W czwartek do godziny 14.00 przeszukano 2,4 tys. hektarów terenu w rejonie Ledna i Cigacic - podaje "Gazeta Lubuska".

Lubuskie: Poszukiwania dwóch zaginionych nastolatków. Apel policjiLedno. Zaginął 13-letni Filip i 15-letni Marek. Policja prosi o wsparcie

W czwartek (13 maja) po godzinie 21.00 podinspektor Małgorzata Stanisławska poinformowała, że poszukiwania nastolatków wciąż trwają. W piątek służby zaczną działać w okolicach Pomorska.

Intensywne poszukiwania trwają. Rysopis zaginionych chłopców

W akcję poszukiwawczą chłopców zaangażowanych jest ponad 150 policjantów wspieranych przez strażaków i mieszkańców. W poszukiwaniach funkcjonariusze wykorzystują policyjny śmigłowiec, łodzie motorowe, noktowizory, drony, kamery termowizyjne, psy tropiące oraz ruady - informuje policja.

Chłopcy zaginęli 10 maja około godziny 15.00. Nastolatkowie w wieku 13 i 15 lat wyszli ze swoich domów w Lednie i już do nich nie wrócili.

Filip Pasiewicz to 13-letni chłopiec o wzroście 164 centymetrów, który waży około 60 kilogramów. Jest krępej budowy ciała, włosy ciemny blond ma ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne. W dniu zaginięcia ubrany był w pomarańczową koszulkę z krótkim rękawem z napisem w przedniej części, granatowe dresowe spodnie z czerwonym zamkiem na lewej nogawce w okolicy kolana, czarne buty sportowe marki Reebok.

Marek Gawryszak to 15-latek o wzroście 167 centymetrów, który waży około 60 kilogramów. Jest szczupłej budowy ciała, włosy ciemny blond ma  ścięte krótko, niebieskie oczy, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany był w granatową bluzę bez kaptura, z przodu na bluzie widoczna jest amerykańska flaga, czarne dresowe spodnie, szare buty sportowe marki Puma, czapka z daszkiem typu moro. 

Ledno. Policja nie bierze pod uwagę porwaniaLedno. Nocne poszukiwania chłopców bez efektów. Różne scenariusze, co się stało

Policja i rodzina proszą, by osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach, skontaktowały się z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Więcej o: