Kiedy konferencja ministra zdrowia? Wiemy, o której informacje o luzowaniu obostrzeń

Wiemy już, o której godzinie odbędzie się środowa konferencja prasowa, podczas której premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielskie przedstawią plan luzowania obostrzeń. Wirtualna Polska dowiedziała się nieoficjalnie, jakie zmiany wprowadzi rząd.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało na Twitterze, że konferencja prasowa odbędzie się dzisiaj o godzinie 12:50. Będzie można ją śledzić na facebookowej stronie Kancelarii Premiera. Transmitować ją będą także największe telewizje informacyjne w kraju, m.in. TVN24 i TVP Info

Zobacz wideo Co z koncertami i letnimi festiwalami? Minister nie wyklucza dalszego luzowania obostrzeń

Kina i teatry otwarte wcześniej, niż zapowiadano

Podczas środowej konferencji prasowej dowiemy się, kiedy i w jakiej kolejności rząd zamierza odmrażać kolejne branże. Premier i minister zdrowia przedstawią również harmonogram znoszenia kolejnych obostrzeńWirtualna Polska dowiedziała się od osoby z otoczenia Kancelarii Premiera, że rząd zamierza otworzyć kina, teatry i parki rozrywki wcześniej niż było to zapowiadane, bo już 21 maja. Według pierwotnego planu seanse filmowe i spektakle teatralne miały się odbywać dopiero od 29 maja.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiAdam Niedzielski: Nie spodziewamy się czwartej fali

Branża gastronomiczna i hotelarska zgodnie z planem

Rząd zapowiadał wcześniej, że ogródki restauracyjne będą otwarte od 15 maja, a pełną działalność restauracje i kawiarnie będą mogły wznowić od 29 maja. Ten plan ma zostać bez zmian - wynika z informacji Wirtualnej Polski. Branża hotelarska z kolei będzie mogła nadal przyjmować gości przy założeniu, że obłożenie będzie sięgać maksymalnie 50 procent.

Pandemia koronawirusa. Tymczasowy szpital covidowy na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego Targi Lublin SA, pod patronatem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie, 22 kwietnia 2021Ministerstwo Zdrowia: 4 255 zakażeń koronawirusem i 343 ofiar śmiertelnych

Na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski mają również poruszyć temat organizacji wesel, komunii i chrzcin. Według obecnie obowiązujących restrykcji opisanych na stronie internetowej gov.pl, w zamkniętym pomieszczeniu może znajdować się maksymalnie 50 osób, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że ta liczba może zostać zwiększona do 75-100 osób.  W podany limit nie będą się zaliczały osoby, które przyjęły już dwie dawki szczepionki na koronawirusa (lub jedną dawkę w przypadku preparatu Johnson & Johnson).

Więcej o: