Matura 2021. Arkusze z języka angielskiego - o której i gdzie szukać? Kiedy poznamy wyniki?

Trwa kolejny dzień tegorocznego egzaminu dojrzałości. Kiedy maturzyści mogą liczyć na wyniki swoich zmagań? Kiedy będą mogli przyjrzeć się tegorocznym arkuszom? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

W czwartek 6 maja absolwenci szkół średnich podeszli do trzeciego egzaminu maturalnego w tym roku. Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym to trzeci i ostatni z obowiązkowych w tym roku. W czwartek po południu odbywa się natomiast egzamin z rozszerzonej historii sztuki. 

Kiedy pojawią się arkusze maturalne?

We wtorek 4 maja rozpoczęła się tegoroczna sesja egzaminów maturalnych. Pierwszego dnia maturzyści zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym oraz z językiem łacińskim i kulturą antyczną na poziomie rozszerzonym. W środę 5 maja miały natomiast miejsce egzaminy z matematyki na poziomie podstawowym oraz z historii muzyki na poziomie rozszerzonym.

Arkusze maturalne można sprawdzić jeszcze tego samego dnia, kilka godzin po odbyciu się egzaminu, na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wówczas można poznać dokładne zagadnienia, jakie pojawiły się na teście, a także odpowiedzi na nie. Nie są to jednak oficjalne rozwiązania maturalnych zadań.

Kiedy wyniki matury 2021?

Wyniki egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone w poniedziałek 5 lipca. Między 7 a 8 czerwca będą mieć miejsce dodatkowe terminy egzaminu maturalnego dla zdających absolwentów, którzy uzyskali od dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej zgodę do jego przystąpienia. Poprawki egzaminów maturalnych odbędą się natomiast 24 sierpnia i dotyczyć będą wyłącznie pisemnych egzaminów obowiązkowych u osób, które nie zdały jednego przedmiotu. Wyniki egzaminów poprawkowych zostaną ogłoszone 10 września.

Matura 2021. Dalszy harmonogram egzaminów

Główny termin pisemnego egzaminu maturalnego będzie trwać do 20 maja i odbywać się będzie według następującego harmonogramu:

  • 7 maja (piątek) - język angielski pr; język angielski dj; filozofia pr;
  • 10 maja (poniedziałek) - język polski pr; język łemkowski pr, język kaszubski pr;
  • 11 maja (wtorek) - matematyka pr; wiedza o społeczeństwie pr;
  • 12 maja (środa) - biologia pr; język francuski pr; język francuski dj;
  • 13 maja (czwartek) - geografia pr; język francuski pp, język hiszpański pp, język niemiecki pp, język rosyjski pp, język włoski pp;
  • 14 maja (piątek) - chemia pr; język niemiecki pr, język niemiecki dj;
  • 17 maja (poniedziałek) - historia pr; język rosyjski pr; język rosyjski dj;
  • 18 maja (wtorek) - fizyka pr; język hiszpański pr; język hiszpański dj;
  • 19 maja (środa) - informatyka pr; język włoski pr; język włoski dj;
  • 20 maja (czwartek) - języki mniejszości narodowych pp; języki mniejszości narodowych pr; matematyka, historia, geografia, biologia, chemia i fizyka w języku obcym dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.
Więcej o: