Włochy. Stwierdził, że po leku uzależnił się od seksu i hazardu. Dostanie odszkodowanie

60-letni mieszkaniec Włoch z chorobą Parkinsona przyjmował lek od koncernu Pfizer, po którym - jak twierdzi, miał uzależnić się od seksu i hazardu. Skierował sprawę do sądu, a ten zadecydował, że należy mu się odszkodowanie.

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok. Pfizer zapłaci ponad 600 tysięcy euro mężczyźnie, który twierdzi, że po ich leku uzależnił się od seksu i hazardu - donosi włoski dziennik "La Stampa".

Zobacz wideo Przemycali 9 kilogramów marihuany. Naćpali się i donieśli na siebie na policję

Przez 40 lat nie miał żadnego związku z hazardem. Wszystko miało zmienić się po leku od Pfizera

Mężczyzna, który pozwał koncern Pfizer, do 40. roku życie nie miał problemów z żadnymi uzależnieniami. To między innymi przez to, że jego rodzice prowadzili bar z kolekturą i mógł tam obserwować zgubne skutki uzależnienia od hazardu. Widział ludzi inwestujących wszystkie oszczędności i wychodzących z niczym - pisze "La Stampa".

Laboratorium / zdjęcie ilustracyjneWłochy. Naukowcy odkryli nowy wariant koronawirusa. Odmiana z Bagnacavallo

Wszystko miało zmienić się wtedy, kiedy zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona. Od 2001 do 2005 roku przyjmował lek "Cabaser" pochodzący od koncernu Pfizer. To wtedy pojawiły się uciążliwe skutki uboczne, o których nie wspomniano na ulotce leku. - Pierwsze objawy zaczęły się kilka miesięcy po rozpoczęciu zażywania tabletek - mówił mężczyzna. Pojawiło się nadmierne podekscytowanie seksualne i ciągoty do hazardu, od którego zawsze trzymał się z daleka. Kasyna, zakłady i ryzykowne ruchy bankowe stały się jego codziennością. Ponadto mężczyzna ukradł 100 tysięcy euro od firmy, w której pracował - jak wynika z relacji dziennika "La Stampa".

W końcu 60-latek musiał zwolnić się z pracy, a od koncernu domagał się zadośćuczynienia z powodu inwalidztwa i strat finansowych.

Odszkodowanie w wysokości ponad 600 tysięcy euro za skutki uboczne niewymienione w ulotce

Ulotka leku stosowanego przy chorobie Parkinsona została zaktualizowana zbyt późno - dopiero w 2007 roku. Każda firma farmaceutyczna wprowadzając lek na rynek, musi udostępnić odpowiednie dane na temat możliwych niepożądanych skutków ubocznych występujących po stosowaniu leków - tak też sędziowie uzasadnili wyrok.

San Marino oferuje odpłatne szczepienia dla turystów (zdjęcie ilustracyjne)San Marino oferuje odpłatne szczepienia dla turystów. Nietypowy warunek

Mężczyzna skierował przeciwko koncernowi pozew cywilny, o odszkodowaniu zdecydował sąd pierwszej instancji już w marcu 2020 roku, a w piątek sąd apelacyjny w Mediolanie utrzymał ten wyrok. Kwota odszkodowania wynosi ponad 600 tysięcy euro.

Więcej o: