Kiedy konferencja ministra zdrowia? Wkrótce decyzje dot. luzowania obostrzeń

Już wkrótce poznamy kolejne decyzje rządu dotyczące luzowania obostrzeń. Kiedy odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia? Politycy wskazali konkretny dzień. Podpowiadamy, gdzie będzie można ją obejrzeć.

Ze słów przedstawicieli rządu wynika, że konferencja prasowa na temat odmrażania gospodarki odbędzie się w środę 28 kwietnia. Mówił o tym m.in. minister zdrowia Adam Niedzielskiszef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- W najbliższą środę będą komunikowane decyzje dot. sytuacji epidemicznej i wynikającej z niej decyzji o luzowaniu obostrzeń - zapowiadał także rzecznik rządu Piotr Müller.

Konferencja nt. luzowania obostrzeń. O której godzinie się zacznie? Gdzie będzie można ją obejrzeć?

Nie jest jeszcze jasne, o której godzinie rozpocznie się konferencja prasowa. Wiadomo, że spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego planowane jest na godz. 10. Konferencja odbędzie się natomiast o 10:15.

Konferencja prasowa na temat luzowania obostrzeń będzie transmitowana m.in. przez telewizje informacyjne takie jak TVN24 czy TVP Info. Będzie można ją obejrzeć także na Facebooku Kancelarii Premiera. 

Zobacz wideo Czy będzie podtrzymany obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu?

Luzowanie obostrzeń. Co może zostać ogłoszone na konferencji prasowej?

Z zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego wynika, że rząd ogłosi decyzje na temat ponownego otwarcia restauracji i hoteli. Rządzący mają się także odnieść do kwestii komunii, wesel i innych rodzinnych uroczystości. Możliwe, że będzie mowa także o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

- Możemy spodziewać się, że wróci prawdopodobnie bardzo wiele sektorów i usług, za którymi tak się stęskniliśmy - mówił Niedzielski.

Więcej o: