Lody Ekipa - o co chodzi w akcji marki "Koral"? Lody znikają ze sklepowych zamrażarek w zawrotnym tempie

Lody Ekipa to dziś jeden z najbardziej deficytowych i pożądanych produktów w Polsce. W sklepach lody rozchodzą się w zawrotnym tempie, a po internecie krążą filmiki pokazujące ludzi wyrywających sobie produkt z dłoni. Na czym polega fenomen lodów Ekipa? Co stoi za ich sukcesem?

Firma Koral stworzyła "hitowe" lody we współpracy z Ekipą, popularną zwłaszcza wśród młodych odbiorców grupą YouTuberów. Lody, a dokładniej sorbety, dostępne są w dwóch wersjach - cytrynowej oraz truskawkowej, oblanych polewą o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Jednak to nie smak lodów sprawia, że o produkt ludzie niemal biją się w sklepach.

Zobacz wideo Najlepsze wyznania Ekipy Friza w Kole Plotka

Popularność lodów Ekipa. Co stoi za fenomenem sprzedaży?

O Ekipie jest obecnie głośno w mediach z jednego powodu - bardzo udanej współpracy z producentem lodów, firmą Koral. Limitowana edycja niewielkich, dostępnych w dwóch smakach lodów Ekipa rozchodzi się w sklep w oszałamiającym tempie.

To właśnie sława grupy sprawiła, że młodzież z chęcią wykupuje dostępne (albo raczej już niedostępne) w sklepowych zamrażarkach lody Ekipy. Jednak jak pokazują nagrania w mediach społecznościowych, na ten deficytowy produkt "rzucali" się nie tylko najmłodsi, ale też osoby starsze.

Internauci opisywali bitwę o lody Ekipa w Lidlu, z kolei reakcja klientów na powrót lodów Ekipa do sieci Biedronka była natychmiastowa. Pierwszy klient stawił się przy kasie w czwartek (20 kwietnia), 20 minut po północy w sklepie sieci Biedronka w Krakowie. Średnio jeden lód od Ekipy sprzedawał się co 16 sekund w całej Polsce.

 

Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl, firma Koral nie zamierza zwalniać tempa. Planowane jest uruchomienie dodatkowej linii produkcyjnej, która pozwoli wytwarzać aż milion lodów Ekipa dziennie. Dodatkowo mają powstać również lody Ekipa w rozmiarze XL. 

Kim jest Ekipa, której nagrania mają nawet milion wyświetleń?

Ekipa to obecnie najpopularniejszy na polskim YouTube skład twórców - każdy z członków grupy ma setki tysięcy subskrybentów, a filmiki Ekipy zostały obejrzane przez miliony widzów. Jak na Polskę to fenomen, z którym jeszcze nie mieliśmy styczności. Na czele Ekipy stoi Karol "Friz" Wiśniewski - obecnie najpopularniejszy YouTuber w naszym kraju.

 

Obecnie skład tworzy 11 osób, do których należą: Friz, Tromba, Mini Majk, Wersow, Poczciwy Krzychu, Nowciax, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia, Kasia Bożek oraz Wujek Łuki (w drugim sezonie skład opuścił Mikser). Ekipa jest popularna nie tylko na YouTubie - influencerzy na Instagramie zgromadzili ponad pół miliona followersów.

Nie tylko lody Ekipa cieszą się popularnością. W sieci trwa licytacja… papierków po produkcie!

Lody Ekipa to produkt oznaczony jako edycja limitowana. Pierwsza dostawa lodów rozeszła się w ekspresowym tempie. Choć lody kosztowały 2 złote, cena opakowania po lodach Ekipa osiąga m.in. na Allegro zawrotne ceny. Na niektórych licytacjach kwota osiąga przeszło 200 000 zł.

Lody Ekipa FrizLody Ekipa Friz fot. Allegro - screen

Więcej o: