Wakacje 2021. Ile dni zostało do wakacji? Kiedy zakończenie roku szkolnego?

Kiedy rozpoczną się wakacje? Wielkie odliczanie uczniowie zaczynają już od majówki! Pojawienie się pierwszych prawdziwie wiosennych i ciepłych dni to dla wielu zwiastun rychłego zakończenia roku szkolnego. Ile dni zostało do wakacji 2021?

Do końca roku szkolnego pozostały niecałe dwa miesiące. Odliczanie wśród uczniów rozpoczęło się na dobre - każdy zaczyna zastanawiać się, za ile są upragnione wakacje. Rok szkolny dał uczniom się we znaki, a to powoduje, że jeszcze bardziej wielu z nich nie może doczekać się upragnionych kilku miesięcy wolnego. 

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2020/2021? 

Wielkie odliczanie do końca roku szkolnego rozpoczęło się wśród uczniów. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca, czyli za 7 tygodni, a dokładnie 53 dni. W piątek (30 kwietnia) w Polsce miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów. Egzaminy dojrzałości (popularna matura) rozpoczną się kilka dni później - 4 maja 2021 r. 

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Ile dni zostało do wakacji i jak długo będą trwały? 

Do wakacji pozostało tylko 53 dni - nie licząc weekendów, zostały raptem 41 dni. Jak długo potrwają wakacje 2021? Kolejny rok szkolny rozpocznie się w środę 1 września, co oznacza, że w tym roku uczniowie będą mieć dokładnie 67 dni wolnych. Oznacza to, że wakacje 2021 będą krótsze od zeszłorocznych, albowiem wtedy trwały tydzień dłużej - czyli 74 dni.

Jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego?

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego i początek wakacji 2021. Rząd nie podał jeszcze informacji, czy w tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa możliwe będzie przeprowadzenie tradycyjnych apeli szkolnych z udziałem uczniów oraz grona pedagogicznego.

Od poniedziałku (26 kwietnia) do nauczania stacjonarnego w formie hybrydowej wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że pod koniec czerwca uda się przeprowadzić tradycyjne zakończenie roku szkolne, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

Więcej o: