Majówka 2021. Czy 1 maja sklepy będą otwarte? Gdzie zrobić zakupy w Święto Pracy?

Ze względu na Święto Pracy 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy tego dnia sklepy będą otwarte? Gdzie można zrobić zakupy w pierwszy dzień długiego weekendu?

1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a ponadto świętem uwzględnionym w zakazie handlu w niedziele i święta. Większość sklepów, głównie supermarketów, będzie wobec tego zamknięta. Jednak od tej reguły jest zwykle kilka wyjątków.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Święto Pracy 2021. Jakie sklepy będą otwarte 1 maja?

W Święto Pracy przypadające 1 maja zakupy zrobimy m.in. w sklepach działających na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express czy Globi) oraz w niektórych osiedlowych sklepikach, w których za ladą staną ich właściciele. Dobrze jednak zorientować się wcześniej w godzinach ich otwarcia, które mogą ulec zmianie ze względu na święta. W trakcie majówki otwarte będą też apteki, stacje paliw i sklepy na dworcach.Takie same zasady obowiązują podczas Nagrodowego Święta Konstytucji 3 Maja, które także jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Ile dni urlopu? (zdjęcie ilustracyjne)Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi w 2021 roku?

Majówka 2021. Czy 2 maja zrobimy zakupy? Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Przypominamy, że w dzień pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Konstytucji sklepy również będą pozamykane, bo choć 2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - nie jest dniem wolnym od pracy, to w tym roku wypada w niedzielę niehandlową. Warto więc dobrze przygotować się na długi majówkowy weekend i wybrać się z wyprzedzeniem na większe zakupy.

Należy również zaznaczyć, że w maju nie będzie ani jednej niedzieli handlowej. Następna możliwość zrobienia zakupów w niedzielę przypada dopiero 27 czerwca. Oprócz tego w 2021 roku będą jeszcze trzy niedziele handlowe - 29 sierpnia oraz 12 i 19 grudnia.

Więcej o: