Kiedy konferencja ws. szczepień przeciw COVID-19? Poznamy nowy harmonogram

Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że wkrótce poznamy nowy harmonogram szczepień. Kiedy odbędzie się konferencja w tej sprawie? Co może ulec zmianie?

20 kwietnia pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk ogłosi nowy harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 dla kolejnych roczników. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że odbędzie się ona o 9.30. Konferencję będzie można oglądać m.in. na Facebooku Kancelarii Premiera. Będą ją także transmitować największe informacyjne stacje telewizyjne w kraju, m.in. TVP Info i TVN24. 

Zobacz wideo Premier Morawiecki: Od 10 maja każdy, kto skończy 18 lat, będzie mógł się zarejestrować do szczepienia

Konferencja prasowa ws. harmonogramu szczepień. Co się zmieni?

Pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk potwierdził wcześniejsze zapewnienia premiera o tym, że do 10 maja wszyscy obywatele powyżej 18. roku życia będą mieć wystawione skierowania na szczepienia, które umożliwią im rejestrację na wybrany termin.

- Przedstawimy, którego dnia, które roczniki będą mogły rozpoczynać rejestrację. Oczywiście nie możemy zrobić tego jednego dnia - pula osób, byłaby tak duża, że żaden system, by tego nie wytrzymał - mówił w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Polsat News.

Dworczyk poinformował również, że według nowego planu zapisów, w kolejnych dniach uruchamiane mają być rejestracje dla więcej niż jednego rocznika.

W zapowiedziach szefa KPRM pojawiła się informacja o zmianie rozporządzenia, która ma wpłynąć na efektywniejsze wykorzystywanie szczepionek. Jeśli pojawi się zagrożenie zmarnowania się szczepionki, możliwe będzie użycie preparatu do zaszczepienia innej osoby powyżej 18. roku życia. "Dotychczasowe restrykcje w tej sprawie zostaną rozluźnione" - mówił Michał Dworczyk.

Więcej o: