Narodowy Spis Powszechny 2021. Do kiedy można się spisać?

Spis Powszechny 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Już od pierwszego dnia budzi w społeczeństwie wiele kontrowersji i wciąż pozostaje na językach wielu Polaków. Czym jest spis powszechny i do kiedy należy się spisać?

Narodowy Spis Powszechny 2021 w tym roku organizowany jest pod hasłem „Policzmy się dla Polski!". Jego celem jest poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. W każdej dekadzie wszyscy Polacy zobowiązani są do przekazania określonych informacji Głównemu Urzędowi Statystycznemu.

Zobacz wideo Obostrzenia w turystyce do wiosny? "Ludzie nie dadzą rady"

Udział w Spisie Powszechnym jest obowiązkowy. Do kiedy można się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Każdy Polak ma czas na spisanie się do 30 września 2021 roku. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Za niewywiązanie się z tego obowiązku grozi kara grzywny w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Weź udział w loterii i wygraj samochód lub pieniądze Loteria Narodowego Spisu Powszechnego. Co można wygrać?

Spis Powszechny 2021. Spisz się przez Internet

Najwygodniejszą formą spisu jest samospis internetowy. Polega on na wypełnieniu formularza, do którego można zalogować się przez profil zaufany, bankowość elektroniczną lub numer PESEL (z dodatkowym uwierzytelnieniem w postaci odpowiedzi na pytania o rodziców).

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Kiedy się zaczyna, jakie będą pytania? Narodowy Spis Powszechny 2021 już od dziś. Jakie są pytania?

Osoby, które nie mają Internetu, mogą zadzwonić na infolinię – pod numer 22 279 99 99. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie będą realizowane bezpośrednie wywiady przeprowadzane przez rachmistrzów.

Aby się spisać, należy podać swoje dane osobowe, a następnie udzielić odpowiedzi na pytania dotyczących miejsca zamieszkania, statusu prawnego, poziomu wykształcenia, rodzinnych relacji, gospodarstwa domowego, aktywności ekonomicznej oraz wewnętrznych i zewnętrznych migracji. Warto pamiętać, że należy udzielać tylko prawdziwych informacji. Za przekazanie fałszywych informacji grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do dwóch lat.

Więcej o: