Brazylia. Będzie nowa figura Jezusa, większa niż ta w Rio de Janeiro. Ale i tak niższa niż w Świebodzinie

W brazylijskim mieście Encantado powstaje nowy posąg Jezusa. Będzie większy niż słynna statua Chrystusa Odkupiciela, która znajduje się w Rio de Janeiro, wciąż jednak niższy o 9,5 metra od pomnika Chrystusa Króla ze Świebodzina.

Brazylijski Chrystus Obrońca w Encantado będzie trzecim co do wysokości posągiem Jezusa na świecie - pisze BBC. Osiągnie wysokość 43 metrów.

Zobacz wideo Członek nieuchwytnego plemienia nagrany w Brazylii

Jezus z Encantado niższy niż ten ze Świebodzina

Są tylko dwie wyższe figury przedstawiające Jezusa. Pomnik Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi, który liczy 52,55 metra razem z cokołem, a także polski posąg Chrystusa Króla ze Świebodzina, który razem z kopcem wznosi się na wysokość 52,5 metra. Słynna figura z Rio de Janeiro ma natomiast "jedynie" 38 metrów wysokości.

Brazylia. Prezydent Bolsonaro mierzy się z kryzysem. Zgubiła go m.in. nieudolna walka z pandemiąBrazylia. W ciągu doby zmarło 3780 osób. Rządem Bolsonaro wstrząsają dymisje

Nowa figura będzie miała windę i punkt widokowy

Budową pomnika w Encantado rozpoczęła się już w 2019 roku z inicjatywy polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu tego roku na koronawirusa. 

Posąg będzie przedstawiał Chrystusa stojącego z rozwartymi ramionami, podobnie jak ten w Rio de Janeiro. Ramiona i głowę dodano do konstrukcji w zeszłym tygodniu, a całość ma być gotowa do końca roku.

To dzień świętowania

- powiedział lokalny polityk Gilson Conzatti francuskiej agencji prasowej AFP po tym, jak przymocowano ramiona.

Jair BolsonaroTysiące zgonów w Brazylii dziennie. Prezydent nie chce wprowadzać lockdownu

Zwiedzający będą mogli skorzystać z windy, która zabierze ich do punktu widokowego na wysokości klatki piersiowej, czyli około 40 metrów. Całość budowy wyniesie 350 tysięcy dolarów i jest finansowana z darowizn osób prywatnych oraz firm - podało Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa (Association of the Friends of Christ), które koordynuje projekt mający zachęcać turystów do odwiedzania regionu 

Więcej o: