Kiedy konferencja ministra zdrowia? Znamy datę i godzinę. Będzie luzowanie obostrzeń?

Obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa mają pozostać w mocy do 9 kwietnia włącznie. Czy rząd zdecyduje się na ich poluzowanie? Dowiemy się tego podczas konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, która odbędzie się w środę 7 kwietnia. O której?

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbędzie się o godzinie 11 w środę 7 kwietnia. Będzie można ją obejrzeć m.in. na Facebooku Kancelarii Premiera. Konferencję będą transmitować także największe polskie telewizje informacyjne, m.in. TVP Info czy TVN24. 

Konferencja prasowa ministra zdrowia. Jakie obostrzenia będą obowiązywać po 9 kwietnia?

Zaostrzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa obowiązują od 27 marca do 9 kwietnia. Na ten czas rząd zdecydował się m.in. na wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu placówek handlowych, zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także żłobków i przedszkoli. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski apelowali także, aby spędzić święta wielkanocne w gronie domowników. 

Zobacz wideo Szczepienia poza kolejnością w Rzeszowie? NFZ wszczyna postępowanie wyjaśniające

Czy obostrzenia będą luzowane już od najbliższego weekendu? Biorąc pod uwagę wtorkową wypowiedź szefa resortu zdrowia, można się spodziewać, że nie.

- Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń - mówił Adam Niedzielski, zaznaczając jednocześnie, że konkretne decyzje będą podejmowane podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w środę 7 kwietnia. 

Pytany o ewentualne luzowanie obostrzeń, powiedział, co będzie dla rządu sprawą priorytetową.

- Uważam, że na tę chwilę żadnych luzowań nie powinno być wprowadzonych, ale zgadzam się, że żłobki, przedszkola, nauka w klasach I-III to są absolutnie priorytety. Mogę zapewnić, że pierwsze, co będzie przywracane jeśli chodzi o regulacje obostrzenie, to będą żłobki, przedszkola i klasy I-III - zadeklarował minister, mówiąc, że ma nadzieję na otwarcie żłobków, przedszkoli i szkół jeszcze w kwietniu. 

Brytyjski wariant koronawirusa. Zanim go wykryto, był już w 15 krajach (zdjęcie ilustracyjne)Brytyjski wariant koronawirusa. Zanim go wykryto, był już w 15 krajach