"Wiedźmin" drugi sezon. Kiedy premiera? Netflix potwierdził zakończenie pracy na planie

Serwis Netflix poinformował o zakończeniu zdjęć do drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". Kiedy możemy zobaczyć efekty prac? Nowe odcinki jeszcze w tym roku.

Po 158 dniach na planie "Wiedźmina", zdjęcia zostały zakończone. Serial kręcono w 15 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. W produkcję zaangażowano 89 członków obsady i około 1200 członków ekipy.

"Wiedźmin". Nowy film zza kulis. Co wydarzy się w drugim sezonie?

W mediach społecznościowych pojawił się specjalny materiał podsumowujący pracę na planie drugiego sezonu "Wiedźmina". Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich z dumą opowiada o jej przebiegu. Widać również podekscytowane gwiazdy i ekipę produkcji.

 

Jak można przeczytać w opisie serialu: Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W głównych rolach powrócą Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. Pojawią się też nowe twarze: Yasen Atour jako Coen, Agnes Born w roli Vereeny, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross jako Lydia, Mecia Simson jako Francesca i Kim Bodnia w roli Vesemira. Fanów "Gry o Tron" z pewnością ucieszy obecność Kristofera Hivju, znanego z roli Tormunda, który w "Wiedźminie" wcieli się w Nivellena.

Zobacz wideo Lektor czy napisy? W jakiej wersji najlepiej oglądać "Wiedźmina"?

"Wiedźmin". Kiedy obejrzymy nowe odcinki serialu?

"Wiedźmin" to serialowa adaptacja cyklu książek fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Reżyserami drugiego sezonu produkcji Netflixa są: Stephen Surjik ("The Umbrella Academy"), Sarah O'Gorman ("Przeklęta"), Ed Bazalgette ("Upadek królestwa") oraz Louise Hooper ("Oszustka"). Na obecną chwilę nie jest znana dokładna data premiery serialu. Producenci zapewnili jednak, że dalsza część przygód Geralta z Rivii przewidywana jest jeszcze w 2021 roku.

Więcej o: