Wielkanoc 2021. Jak zrobić kartkę wielkanocną? Pomysły na wyjątkowy prezent i ozdobę świąteczną

Wielkanoc w tym roku wypada 4 kwietnia. Niestety z uwagi na trzecią falę pandemii koronawirusa wiele osób, aby nie narażać na zakażenie krewnych, spędzi święta wyłącznie w gronie najbliższej rodziny. Tym bardziej warto wysłać kartki świąteczne osobą, z którymi nie spotkamy się przy wielkanocnym śniadaniu. Jak je wykonać? Sprawdź!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy łatwe i szybkie sposoby na przygotowanie karki świątecznej. Możecie wysłać kartkę z życzeniami dziadkowi, cioci lub przyjaciołom. Własnoręcznie wykonana sprawdzi się również jako dekoracja.

Zobacz wideo Wielki test jajek. Który przepis najbardziej przypadł nam do gustu?

Jak zrobić kartkę wielkanocną?

Jeśli myślałeś, że kartki świąteczne wymagają wyjątkowych umiejętności plastycznych, to udowodnimy Ci, że możesz stworzyć wyjątkową kartę samodzielnie, z tego co akurat znajdziesz w domu. W stworzenie kartek możesz zaangażować dzieci oraz innych domowników, wspólne tworzenie to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i oderwanie się od sprzątania oraz gotowania. Do wykonania kartki możesz wykorzystać białe lub kolorowe karki papieru, różne naklejki, wycinki z gazet, a nawet zdjęcia.

Potrzebne przybory:

  • nożyczki,
  • klej,
  • karki papieru (białe lub/i kolorowe),
  • przybory do rysowania/malowania,
  • cekiny, brokaty, naklejki itp.,
  • gazety.

Potrawy wielkanocne, które znikną ze stołu w mgnieniu okaPotrawy wielkanocne, które zrobią furorę na świątecznym stole

Kolażowa kartka wielkanocna

Doskonałym pomysłem na stworzenie eco-kartki świątecznej jest wykorzystanie tego co jest już nam niepotrzebne. Możemy użyć starych gazety, ścinek lub plastikowych słomek. Bądź kreatywny! Możesz stworzyć kolorowe pisanki z serwetki lub skrawków papieru, a łodygi kwiatów zrób ze słomek. Połączenie kilku różnych motywów świątecznych, które znajdziesz w czasopismach, może stworzyć elegancką i ponadczasową kompozycję. 

Trójwymiarowe kratki świąteczne

Dużą popularnością cieszą się trójwymiarowe kartki świąteczne. Jak wykonać je w domu? Wystarczy wyciąć kawałek gąbki i przykleić do niej obrazek, który ma wystawać poza tło np. zajączka albo kurczaczka, a następnie całość przymocować do kartki. 

Życzenia na Wielkanoc 2021Wielkanoc 2021. Pomysły na pisanki - jak zrobić pisanki wielkanocne?

Rodzinna kartka świąteczna

Kartką świąteczną, która będzie cudowną pamiątką na lata to ta, na której znajdzie się wasze rodzinne zdjęcie. Wystarczy użyć kolorowej lub białej karki i ozdobić ją motywami wielkanocnymi, a następnie wkleić do niej rodzinne zdjęcie. Z pewnością babcie i dziadkowie będą zachwyceni takim podarkiem. 

Czym wzbogacić naszą kartkę świąteczną?

Już wcześniej przygotowaliśmy dla was kilka wyjątkowych wierszyków, które świetnie sprawdzą się jako życzenia wielkanocne na kartce świątecznej. Przy tworzeniu kartki pamiętaj, że nie tylko zajączek i jajko to symbole WielkanocyTutaj stworzyliśmy listę symboli, które możesz wykorzystać podczas tworzenia kartek świątecznych.

Więcej o: