Konferencja prasowa rządu - o której? Ogłoszona zostanie zmiana w harmonogramie szczepień

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. W jej trakcie zostanie przedstawiony nowy harmonogram szczepień oraz zmiany, które zostaną wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień.

- Dzisiaj w okolicach godz. 15 odbędzie się konferencja z udziałem pana premiera i wówczas zostanie przedstawiony nie tylko nowy harmonogram szczepień, ale również zmiany, które zostają wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień - powiedział w Radiu Zet szef KPRM Michał Dworczyk, który pełni też funkcję pełnomocnika rządu ds. szczepień.

Konferencja prasowa rządu. Do Polski trafi więcej szczepionek

- Będziemy z panem premierem prezentować te zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i te szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało - przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów - o wiele więcej szczepionek - zapowiedział Dworczyk.

Zobacz wideo 25-latek zatrzymany za sprzedaż szczepionek na COVID-19

Jak powiedział Dworczyk, jeśli w I kwartale 2021 roku do Polski trafiło ponad 6 mln szczepionek, to tylko w kwietniu będzie to 7 mln. - To kilkakrotne przyspieszenie i również do tego przyspieszenia musimy dostosować nasz system logistyki i organizacji szczepień - zaznaczył.

Konferencja prasowa rządu. Ponad 2 mln osób przyjęło dwie dawki szczepionki

W poniedziałkowy wieczór Dworczyk na swoim profilu na Twitterze poinformował, że dwie dawki szczepionki przyjęło już ponad 2 mln Polaków. "Zachęcamy do zapisów na konkretne terminy poprzez dostępne kanały te osoby, dla których prowadzona jest obecnie rejestracja" - napisał.

We wtorek przed południem liczba wykonanych szczepień wynosiła niemal 6 mln, z czego prawie 4 mln osób przyjęły pierwszą dawkę, zaś pozostałe ponad 2 mln dwie dawki. Dzienna liczba szczepień wynosiła 75,8 tys., a dodatkowo odnotowano 5,4 tys. niepożądanych odczynów.

Więcej o: