Wielkanoc 2021: Które dni będą wolne od pracy?

Już za kilka dni, w niedzielę 4 kwietnia, będziemy obchodzić jedno z najważniejszych świąt w Kościele - Wielkanoc. Dzień później - 5 kwietnia czeka nas także Lany Poniedziałek. Sprawdź, ile dni będzie wolnych od pracy.

Wielkanoc poprzedza Wielki Post, który rozpoczyna się od Środy Popielcowej, a kończy Triduum Paschalnym, czyli: Wielkim Czwartkiem, Wielkim Piątkiem oraz Wielką Sobotą. W tym roku Wielki Post rozpoczął się 17 lutego.

Zobacz wideo Wielki test jajek. Który przepis najbardziej przypadł nam do gustu?

Wielkanoc 2021. Dni wolne od pracy

Wielkanoc to dla chrześcijan najważniejsze święto. Tego dnia wierni wspominają zmartwychwstanie Chrystusa oraz jego zwycięstwo nad śmiercią. Zarówno Wielka Niedziela - niedziela 4 kwietnia, jak i Wielki Poniedziałek - 5 kwietnia są ustawowo wolne od pracy.

W związku z tym, że Wielkanoc wypada w niedzielę, która jest w większości zawodów dniem odpoczynku, tylko poniedziałek jest dodatkowo dniem wolnym od pracy. Za niedzielę nie przysługuje też dodatkowy dzień wolny (inaczej jest, gdy dane święto przypada w sobotę). W niedzielę i poniedziałek większość sklepów będzie zamknięta, dlatego warto najpotrzebniejsze zakupy zrobić w piątek i sobotę. 

Jak zaplanować Majówkę?

Kolejnymi dniami ustawowo wolnymi od pracy jest 1 maja - wypada wówczas Święto Pracy oraz 3 maja dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku 1 maja wypada w sobotę, a 3 w poniedziałek. Warto pamiętać, że w związku z tym, że 1 Maja 2021 roku przypada w sobotę, przysługuje nam dodatkowy dzień wolny. Dzięki temu możemy wydłużyć naszą Majówkę o dzień.

Lockdown. Nieoficjalne informacje: ograniczenie mobilności, zamknięcie przedszkoli, upomnienia dla biskupówLockdown. Nieoficjalnie: Ograniczenie mobilności, zamknięcie przedszkoli

Pogoda na Wielkanoc 2021

W Wielkanoc termometry wskażą 10 stopni, możliwe, że w niektórych miejscach będzie nawet cieplej. Synoptycy prognozują również zachmurzenia i przelotne opady deszczu. W Poniedziałek Wielkanocny nadal będzie pochmurnie i z przelotnymi opadami deszczu. A temperatura będzie oscylować w granicach 10 stopni.

Życzenia na Wielkanoc 2021Wielkanoc 2021. Pomysły na pisanki - jak zrobić pisanki wielkanocne?

Więcej o: