Skoki narciarskie. Przerażający upadek Daniela Andre Tandego w Planicy. Były mistrz świata w szpitalu

Do fatalnie wyglądającego upadku doszło podczas czwartkowej rywalizacji w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Podczas serii próbnej przed konkursem indywidualnym norweski skoczek Daniel-Andre Tande runął na zeskok tuż po wyjściu z progu przy prędkości powyżej 100 km/h.

Warunki podczas czwartkowego konkursu w lotach narciarskich w Planicy nie były dla zawodników łaskawe. Nieprzewidziane podmuchy wiatru utrudniły próby takim skoczkom, jak Daniel Huber czy Jakub Wolny. Można było się spodziewać, że w pewnym momencie mogą one doprowadzić do niebezpiecznego upadku.

Andrzej Stękała podczas zawodów Pucharu Świata, 17.01.021, Zakopane.Finał Pucharu Świata zawita do Planicy. Jak wygląda terminarz? Gdzie oglądać zmagania skoczków? Transmisja TV, stream online

Fatalny upadek w Planicy. Pechowcem Daniel-Andre Tande

Niestety się to ziściło. Mistrz świata w lotach z 2019 roku, Daniel-Andre Tande miał problemy już chwilę po wyjściu z progu. Norweg nie był w stanie utrzymać równowagi w powietrzu, czego efektem był fatalnie wyglądający upadek.

 

Skoczek zdążył jedynie złożyć ramiona, chcąc w ten sposób choć częściowo zamortyzować uderzenie w twardy zeskok. 27-latek praktycznie od razu stracił przytomność i na dół skoczni zjechał zupełnie bezwładnie.

Zobacz wideo Wojna technologiczna w skokach narciarskich. Jak powstaje kombinezon skoczka?

Daniel-Andre Tande w stabilnym stanie zabrany do szpitala

Będący na miejscu reporter stacji Eurosport Kacper Merk tuż po wypadku poinformował, że Tande był bardzo mocno zakrwawiony. Konieczne było podanie mu tlenu i zniesienie z zeskoku na noszach. - Stan Tandego jest stabilny. Helikopterem został przetransportowany do centrum medycznego w Lublanie - przekazał kilkadziesiąt minut później komentator Eurosportu Marek Rudziński.

Polska - Węgry. Początek eliminacji do mundialu w Katarze. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TRANSMISJA]Polska - Węgry. Początek eliminacji do mundialu w Katarze. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [TRANSMISJA]

Czwartkowy konkurs w Planicy wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził dwóch reprezentantów Niemiec - Markusa Eisenbichlera o 7,4 pkt. i Karla Geigera o 21,2 pkt. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła zajął ostatecznie 10 miejsce. Do drugiej serii konkursu nie zakwalifikowali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Więcej o: