Jacek Kurski o chorobie Piotra Semki. "Kilka korytarzy od mojej żony i córki walczy o życie"

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz jego druga żona powitali dziś na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko, o czym poinformował w czwartek we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych. "Ale ja modlę się o jeszcze jeden dar życia. Dla Piotra Semki" - napisał.

Jacek Kurski poinformował o narodzinach dziecka na Twitterze. Jak się dowiedzieliśmy, 55-letni prezes Telewizji Polskiej oraz jego żona Joanna, młodsza o siedem lat dziennikarka, powitali na świecie zdrową córeczkę o imieniu Anna Klara Teodora.  

"Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA - z serca dziękujemy lekarzom i personelowi) Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek" - napisał.  

Najmłodsza córeczka prezesa TVP zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami otrzymała imię po swojej zmarłej w 2016 roku babci i matce Jacka Kurskiego. Niedługo po tym, jak ogłosił radosną nowinę, opublikował kolejny wpis dotyczący znanego dziennikarza Piotra Semki.  

Jacek Kurski prosi Boga o "dar życia" dla Piotra Semki

Publicysta znajduje się obecnie w tym samym szpitalu, w którym urodziła się córka prezesa TVP. W środę informowaliśmy, iż trafił on do szpitala w ciężkim stanie z powodu zakażenia COVID-19. Choć jest dość aktywny w mediach społecznościowych, o fakcie hospitalizacji nie poinformował sam, wiadomość przekazała dziennikarka portalu nieznalezna.pl Magdalena Łysiak. 

Piotr SemkaDziennikarz Piotr Semka ma COVID-19. "Leży pod respiratorem"

"Ale ja modlę się o jeszcze jeden dar życia. Dla Piotra Semki, Przyjaciela od 40 lat, od pierwszej klasy ogólniaka, który w tym samym szpitalu, kilka korytarzy od mojej żony i córki - chory na COVID walczy o życie. Błagam Boga, by Piotr przeżył. Sema trzymaj się. Jesteśmy z Tobą" - przekazał Jacek Kurski.  

Piotr Semka jest podłączony do respiratora. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne życzenia powrotu do zdrowia. Oprócz kolegów po fachu dobre słowa przekazał także premier Mateusz Morawiecki.  

Lockdown w całej Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia na WielkanocLockdown w całej Polsce. Rząd ogłosił nowe obostrzenia na Wielkanoc

"Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam. Dbajmy o siebie i naszych bliskich i udzielajmy każdego możliwego wsparcia tym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie" - przekazał premier.  

Więcej o: