Konferencja rządu - o której? Minister zdrowia ogłosi nowe obostrzenia na Wielkanoc

Konferencja rządu na temat nowych obostrzeń odbędzie się w czwartek 25 marca. Zgodnie z zapowiedziami, przedstawione zostaną nowe restrykcje na kolejne dwa tygodnie. Obejmą one więc także święta wielkanocne.

Nieoficjalne doniesienia medialne dotyczące konferencji prasowej na temat nowych obostrzeń potwierdziły się - decyzje rządu dotyczące lockdownu poznamy w czwartek 25 marca o godzinie 11. Poinformował o tym rzecznik rządu Piotr Müller. Konferencję premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego będzie można obejrzeć m.in. na kanale Kancelarii Premiera na Facebooku. Będą ją transmitować także największe telewizje informacyjne w kraju, w tym TVP Info czy TVN24. 

Zobacz wideo Konieczny o trzeciej fali wirusa: Sytuacja jest bardzo niestabilna

Czwartek 25 marca - konferencja prasowa rządu w sprawie nowych obostrzeń

Jak informował minister zdrowia, nowe obostrzenia mogą zacząć obowiązywać już od soboty 27 marca. Restrykcje wyznaczone będą na około dwa tygodnie - czyli tydzień przed i tydzień po świętach wielkanocnych.

- Teraz te same obostrzenia działają zdecydowanie mniej skutecznie, mniej efektywnie. Niestety ludzie przyzwyczaili się, że koronawirus jest z nami. To nie jest takie proste, że wprowadzimy obostrzenia i sprawy się automatycznie rozwiążą. Teraz ten poziom obostrzeń musiałby być zdecydowanie większy, żeby reakcja społeczna była porównywalna. A przecież obostrzeń nie można wprowadzać w nieskończoność - mówił Adam Niedzielski.

DLOWRProf. Simon o otwartych kościołach: Średniowiecze w podejściu hierarchów

Prof. Andrzej Horban dodawał z kolei, że jeśli dzienna liczba zakażeń zbliży się do około 30 tys. przypadków (co nastąpiło w środę 24 marca), to "lockdown nie będzie już tylko potencjalnym, ale realnym scenariuszem". "Po raz kolejny proszę o przestrzeganie obostrzeń i unikania kontaktów społecznych. Bez tego ciężka praca tysięcy lekarzy i wysiłek organizacji szczepień zostaną mocno ograniczone" - pisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Szkoła / Zdjęcie ilustracyjne3. fala koronawirusa. "Zakażeń u dzieci jest 3 razy więcej niż jesienią"

Więcej o: