Piotr Zieliński wciąż zachwyca. "Jest nie do zatrzymania! Bez wątpienia jego najlepszy sezon we Włoszech"

Włosi nie przestają zachwycać się formą prezentowaną ostatnio przez Piotra Zielińskiego. "Co za widok! Nie do zatrzymania" - czytamy w mediach. Polak odegrał ważną rolę w wygranym meczu SSC Napoli z Romą 2:0.

Coraz częściej Piotr Zieliński pokazuje się z dobrej strony we włoskiej Serie A. Już w poprzednich kolejkach włosi opisywali przegląd pola pomocnika, chwaląc m.in. jego zagranie do Politano w meczu z Milanem czy dwie asysty w spotkaniu z Bologną. "Złota asysta!", "Prawdziwa dziesiątka" - między innymi w ten sposób opisywano występy reprezentanta Polski. Ten zachwyt wciąż gra, a Zieliński króluje na boisku wywalczając rzut wolny, po którym padła pierwsza bramka w meczu z Romą. 

Zobacz wideo Piotr Zieliński zachwycił Włochów. "Co za podanie. Złota asysta!" [ELEVEN SPORTS]

Piotr Zieliński ponownie zachwyca. Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku

SSC Napoli wygrało na wyjeździe z AS Romą 0:2 po golach Driesa Mertensa. Piotr Zieliński kluczową rolę odegrał przy pierwszym trafieniu Belga. To właśnie po faulu na reprezentancie Polski sędzia odgwizdał rzut wolny, po którym pierwsze trafienie zanotował Mertens. Media zauważają jednak kilka cech, które wyróżniały Zielińskiego spośród wszystkich piłkarzy na boisku.

"Co za widok! Zaczyna i jest nie do zatrzymania. Gdy rozpoczyna akcję i piłka jest w grze, dzieli Romę na dwie części. Wielokrotnie otwiera swoim kolegom drogę do bramki rywala" - tak grę Polaka opisał portal tuttonapoli.it, przyznając mu najwyższą notę: 7,5 na 10. "Nie do zatrzymania! Polak decydującym piłkarzem wraz z Mertensem i Politano" - napisała "La Gazzetta dello Sport", która również oceniła mecz Zielińskiego na 7,5. 

Nieco niżej, choć wciąż wysoko Zielińskiego opisano we włoskim "Eurosporcie". Pomocnik otrzymał kolejną "siódemkę", a dziennikarze zwrócili uwagę na sposób poruszania się i lekkość kierowania piłką na boisku. "Obecny. To wspaniałe, gdy wywalczysz rzut wolny, który otwiera punktację Napoli" - napisano w artykule.

Równie dobrze występ 27-latka ocenił portale calciomercato.it, goal.com oraz calcionapoli24.it - nota: 7. "Pozycja blisko napastników wywyższa go, jak nigdy dotąd. Zawsze znajduje miejsce, by zagrozić bramce rywala. Bez wątpienia jego najlepszy sezon we Włoszech" - czytamy w uzasadnieniu, co zauważyli także dziennikarze calcionapoli24.it, również przyznając Polakowi ocenę 7.

Wygrana w ostatniej kolejce Serie A z AS Romą pozwoliła SSC Napoli utrzymać się w grupie zespół walczących o awans do gry w europejskich pucharach. Obecnie piłkarze Gennaro Gattuso zajmują 5. miejsce w tabeli z 53 punktami na koncie. Warto zaznaczyć, że była to także trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Napoli. Kolejne spotkanie zawodnicy rozegrają 3 kwietnia z Crotone.

Więcej o: