Putin "zapłaci" za ingerencję w wybory w USA. Joe Biden uważa go za "bezdusznego zabójcę"

Raport amerykańskiego wywiadu, z którego wynika, że Władimir Putin ingerował w wybory w USA, aby zwiększyć poparcie dla Donalda Trumpa opublikowano we wtorek. Joe Biden stwierdził, że Putin nie ma duszy i nazwał go zabójcą.

Joe Biden powiedział w programie ABC News, że Władimir Putin poniesie konsekwencje za ingerowanie w amerykańskie wybory i za rozpowszechnianie wprowadzających w błąd lub bezpodstawnych zarzutów, które miały na celu oczernianie Bidena i i zwiększenie grupy poparcia Donalda Trumpa.

Zobacz wideo Girzyński: W kwestiach historycznych Putin kłamie od dawna

Joe Biden o najważniejszej rzeczy w kontaktach z zagranicznymi przywódcami

W programie ABC News Joe Biden komentował śledztwo federalne w sprawie prób zdyskredytowania bo przez Putina. Prezydent powiedział, że Putin nie ma duszy. Na pytanie prowadzącego, czy przywódca Rosji jest zabójcą, Biden odpowiedział: "tak". Dodał, że zna go stosunkowo dobrze - pisze "The Guardian".

Strzelanina w GeorgiiStrzelaniny w salonach masażu w Atlancie i okolicach. Zginęło osiem osób

Najważniejszą rzeczą w kontaktach z zagranicznymi przywódcami jest, jak wynika z mojego doświadczenia, po prostu ich znać

- mówił i stwierdził, że Putin poniesie konsekwencje wtrącania się w amerykańskie wybory. Kiedy prowadzący program zapytał jakie, Joe Biden odparł "wkrótce się przekonasz".

W niektórych obszarach współpraca USA i Rosji leży we wspólnym interesie

Biden stwierdził również, że na niektórych polach współpraca między Rosją a Stanami Zjednoczonymi leży we wspólnym interesie tych państw. Odniósł się między innymi do układu START z 2010 roku, który zakłada redukcję pocisków i głowic nuklearnych po obu stronach. 

Koniec z 'apartheidem szczepionkowym'. USA podzielą się nadwyżką dawekUSA mają więcej szczepionek, niż potrzebują. Podzielą się nadwyżką

Pozwala na 18 inspekcji obiektów wojskowych rocznie. Układ START został w lutym przedłużony na kolejne pięć lat - pisze "Reuters".

Rubel drastycznie spadł

Kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział w programie ABC News, że Putin jest zabójcą, rubel błyskawicznie spadł względem dolara o blisko 1,5 proc. - pisze businessinsider.com.pl.  Wykres przedstawiający tę sytuację opublikował na Twitterze niemiecki dziennikarz, Holger Zschaepitz.

Więcej o: