Konferencja rządu w sprawie nowych obostrzeń jeszcze w środę - o której?

Ministerstwo Zdrowia reaguje na duży wzrost zakażeń koronawirusem, a także największą od początku epidemii w Polsce liczbę zajętych respiratorów. Jeszcze w środę 17 marca odbędzie się konferencja prasowa rządu w sprawie nowych obostrzeń.
Zobacz wideo Będą dodatkowe restrykcje w całym kraju? Duda: Sytuacja jest zła

Jak podaje Polsat News w środę 17 marca o godzinie 15:00 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Według nieoficjalnych ustaleń mediów, nowe restrykcje mogą obowiązywać w Polsce już od najbliższego piątku lub soboty. 

Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa rządu ws. nowych obostrzeń

- Zagrożenie związane z trzecią falą wirusa jest zagrożeniem realnym; czeka nas trudny miesiąc - mówił we wtorek w Sejmie minister zdrowia. Już w ubiegłym tygodniu ministrowie zapowiadali, że rząd nie wyklucza ogólnokrajowego lockdownu. Decyzja w tej sprawie miała być podjęta na podstawie aktualnych danych epidemiologicznych.

W podobnym tonie wypowiadał się także Andrzej Duda. - Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia restrykcji na obszarze całego kraju. Sytuacja jest zła i zapanowanie nad nią ma dziś znaczenie fundamentalne (...). Wiadomo jest, że najważniejszym naszym zadaniem jest niedopuszczenie do sytuacji głęboko kryzysowej. Za sytuację głęboko kryzysową, za sytuację, w której tracimy kontrolę nad przebiegiem pandemii, uważam (...) załamanie się systemu ochrony zdrowia, nie ma miejsc w szpitalach, nie ma gdzie przyjmować chorych, nie ma respiratorów - mówił w środę prezydent. 

Te z kolei nie są zbyt optymistyczne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 25 052 zakażeniach koronawirusem. Oznacza to wzrost o 7 792 przypadki w porównaniu z danymi z zeszłego tygodnia. O 453 wzrosła również liczba zgonów. Od początku epidemii w Polsce zakażenie stwierdzono u 1 956 974 osób. Do tej pory 48 032 pacjentów chorych na COVID-19. 

Więcej o: