Wielkanoc 2021. Jakie dni wolne od szkoły?

Już niedługo Wielkanoc! Z końcem marca wierni rozpoczną przygotowania do największego chrześcijańskiego święta. Z okazji Świąt Wielkanocnych w kwietniu wolne od szkoły będą miały dzieci i młodzież. Podpowiadamy kiedy w okresie Świąt Wielkiej Nocy będzie miała miejsce wiosenna przerwa świąteczna.

Wielkanoc to największe święto chrześcijańskie w roku liturgicznym. Data tego święta jest ruchoma - Dzień Zmartwychwstania zawsze wypada w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca. W 2021 roku katolicy świętują Wielkanoc w niedzielę 4 kwietnia. Święta Wielkiej Nocy poprzedza Wielki Post, który ma nam pomóc w wyciszeniu oraz przygotowaniu na powtórne przyjście Boga. 

W szkołach będzie wiosenna przerwa świąteczna

Do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze kilkanaście dni. Większość wiernych pragnie jak najlepiej przygotować się do najważniejszego chrześcijańskiego święta, niektórzy decydują się na kilka dni urlopu, by jak najlepiej przeżyć je z rodziną, a przede wszystkim pomóc w przygotowaniach przedświątecznych. Wolne od nauki mają dzieci i młodzież, w tym czasie w szkołach obowiązuje wiosenna przerwa świąteczna, inaczej nazywana wielkanocną przerwą świąteczną. Podpowiadamy, w które dni przed Świętami Wielkanocnymi będzie trwała nauka zdalna, a które dni będą wolne dla dzieci od zajęć online .

Zobacz wideo Czy wyjazd do rodziny na Wielkanoc jest odpowiedzialny?

Sześć dni wolnego od zajęć online

W 2021 roku wielkanocna przerwa świąteczna od szkoły rozpocznie się dokładnie 1 kwietnia. Nie będzie to jednak wiadomość primaaprilisowa. W Wielki Czwartek czyli w pierwszy dzień Triduum Paschalnego dzieci mogą nie tylko dłużej pospać, będą mogły pomóc rodzicom w domowych przygotowaniach do Świąt Wielkiej Nocy. Zajęcia online nie odbędą się także 2 kwietnia w Wielki Piątek. 3 i 4 kwietnia jest Wielka Sobota i Wielkanoc - weekend jest wolny od zajęć. Wolne będzie także 5 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny oraz 6 kwietnia we wtorek. Uczniowie ostatni dzień zdalnych zajęć będą mieli w środę 31 marca, a do zajęć online powrócą 7 kwietnia w środę. 

WielkanocWielkanoc 2021. Które tradycyjne dania powinny znaleźć się na wielkanocnym stole

Obostrzenia obostrzeniami, ale przeżyjmy te święta mądrze i roztropnie

Wiele wskazuje na to, że również w tym roku z powodu ograniczeń nie będziemy mogli przeżywać świąt Wielkiej Nocy w szerszym gronie najbliższych osób, krewnych i przyjaciół. Warto jednak zachować radosną, pełną miłości i nadziei atmosferę wśród tych osób, z którymi przebywać będziemy w rodzinnym domu. Zróbmy wszystko, aby ten czas mądrze i roztropnie wykorzystać dla dobra umocnienia więzów rodzinnych. Bo naprawdę warto!

Więcej o: