Wielkanoc jest świętem ruchomym. Każdego roku występuje między 22 marca, a 25 kwietnia. Wiąże się to z pełnią księżyca, od której jest to zależne. W tym roku wypada 28 marca, a więc Niedzielę Wielkiej Nocy obchodzimy 4 kwietnia. Miła niespodzianka czeka szczególnie uczniów, którzy rozpoczną świętowanie już w czwartek, a cieszyć się nim będą do wtorku włącznie. Nie można powiedzieć tego o pracownikach.
Święta dla uczniów okazały się łaskawe. Wielki Czwartek, który wypada 1 kwietnia ogłoszono dniem wolnym. Powrót do nauki zapowiedziano na 6 kwietnia (środa) co daje młodym prawie tydzień wolnego. W niektórych szkołach nadal obowiązuje nauczanie hybrydowe. Szczególne obostrzenia obejmują województwo Pomorskie, Mazowieckie, Warmińsko- Mazurskie, oraz Lubuskie. Szczególne restrykcje potrwają do 28 marca i obejmują klasy 1-3. Świętowanie nie potrwa długo dla pracowników. Ustawowo rozpocznie się w niedzielę 4 kwietnia i zakończy się w poniedziałek 5 kwietnia. Na kolejne wolne będziemy czekać aż do majówki, która niestety w tym roku wypada w weekend. Nie ma dobrych wiadomości dla tych, którzy zdecydują się na późne zakupy spożywcze. Obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Sklepy w galeriach handlowych również pozostają zamknięte.
Wielkanoc. Obowiązuje niedziela niehandlowa. W sobotę ograniczenia
Nie zrobimy zakupów w Niedzielę Wielkanocną, ale to nie wszystko. Przykra niespodzianka czeka nas również w sobotę, ponieważ sprzedaż potrwa jedynie do godziny 14. Warto wybrać się na zakupy kilka dni wcześniej, aby zdążyć z przygotowywaniem świątecznych potraw dla najbliższych. Warto postawić na tradycyjne i sprawdzone przepisy, które od lat zachwycają wyjątkowym smakiem.