Nowe obostrzenia. Kiedy odbędzie się konferencja premiera? Gdzie oglądać?

W czwartek 11 marca odbędzie się konferencja prasowa, na której mogą zostać ogłoszone nowe obostrzenia z powodu trwającej pandemii koronawirusa i rosnącej liczby zakażeń. Jakie decyzje podejmie rząd? Kiedy odbędzie się konferencja i gdzie będzie można ją oglądać?
Zobacz wideo Biznes od roku walczy z pandemią. Jakich rozwiązań szukają firmy?

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia są niepokojące. W czwartek powiadomiono o 21 045 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń wykryto w województwie mazowieckim (3 756). Czy rząd może wprowadzić lockdown na Mazowszu?

Czytaj więcej: Koronawirus. Czy lockdown na Mazowszu jest możliwy? "Bardzo trudno zamknąć stolicę"

Konferencja rządu. Jakie decyzje ogłosi minister zdrowia?

Z powodu rosnącej liczby zakażeń, 5 marca rząd zaostrzył i przedłużył obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Ministerstwo zdrowia dyskutowało nad wprowadzeniem lockdownu w województwie mazowieckim. Decyzja w sprawie nowych obostrzeń dla Warszawy może zapaść 11 marca.

Wojciech AndrusiewiczRzecznik resortu zdrowia o liczbie zakażeń. "Trzecia fala rośnie"

Z informacji money.pl wynika, że premier Mateusz Morawiecki i minister Zdrowia Adam Niedzielski będą kontynuować strategię wprowadzania obostrzeń dla poszczególnych województw. Nowe decyzje mają być ogłaszane co tydzień.

Wprowadzenie lockdownu oznacza zawieszenie działalności między innymi galerii handlowych, basenów, teatrów, kin, klubów fitness, siłowni i obiektów sportowych. Natomiast w przypadku klas I-III szkół podstawowych jest to wprowadzenie nauczania hybrydowego.

Pandemia koronawirusa. Laboratorium Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wykonuje testy na obecność COVID19. Olsztyn,  22 maja 2020Lockdown w Grodzisku Maz. Burmistrz: Wielu mogłoby tego nie przeżyć

Kiedy konferencja rządu? Gdzie ją obejrzeć?

Konferencja prasowa, na której rząd przekaże nam nowe informacje w sprawie dalszych działań w związku z rosnącą liczbą zakażeń, odbędzie się 11 marca o godzinie 14.00. Weźmie w niej udział minister zdrowia Adam Niedzielski oraz rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku na stronie Kancelarii Premiera, na YouTubie, a także w telewizji na kanałach TVP Info oraz TVN24.

Więcej o: