Próbna matura 2021 z biologii i informatyki na poziomie rozszerzonym. Gdzie znaleźć arkusz?

11 marca na przyszłych maturzystów będą czekać dwa arkusze. O godzinie 9:00 rozwiążą egzamin z biologii, a o 14:00 z informatyki. Obie próbne matury będą na poziomie rozszerzonym.

Do końca próbnych matur pozostały cztery dni - egzaminy zakończą się w poniedziałek 16 marca. Przed uczniami jeszcze m.in. próbne matury z geografii, fizyki czy historii.

Matury próbne 2021. Jak będzie wyglądał egzamin z biologii?

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie arkusz z pierwszej części czwartkowych matur. Uczniowie piszący egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym mają 180 minut na rozwiązanie około 25 zadań, a maksymalna liczba punktów wynosi 60. Pełny arkusz będzie można znaleźć TUTAJ.

Czarnek o powrocie do szkół: 'Jestem przekonany, że w tym semestrze będzie to jeszcze możliwe'Kiedy otwarcie szkół. Czarnek: Jestem przekonany, że w tym semestrze

Egzamin próbny z informatyki. Gdzie szukać arkusza?

Próbna matura z informatyki ma formę pisemną i jest podzielona na dwie części. Pierwsza trwa 60 minut - w tym czasie maturzyści rozwiązują zadania bez użycia komputera, maksymalna liczba punktów do zebrania wynosi 15. Druga część trwa 150 minut, a maturzyści mogą uzyskać najwięcej 35 punktów, do rozwiązywania tych zadań uczniowie wykorzystują komputer. Oba arkusze mają po cztery zadania. Czas całego egzaminu to 210 minut. Pełny arkusz pojawi się TUTAJ.

Zobacz wideo Kiedy ósmoklasiści i maturzyści wrócą do szkół? Odpowiada minister edukacji

Harmonogram próbnych matur

Większość próbnych egzaminów już za przyszłymi maturzystami. Rozwiązali dotychczas arkusze m.in. z matematyki, języka polskiego czy języków obcych.

  • 12 marca 9.00 egzamin próbny z chemii,
  • 12 marca 14.00 egzamin z wiedzy o społeczeństwie,
  • 15 marca 9.00 egzamin z historii,
  • 15 marca 14.00 egzamin z fizyki,
  • 16 marca 9.00 egzamin z geografii,
  • 16 marca 14.00 egzaminy z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym.

Kiedy pozostali uczniowie wrócą do szkół? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy dzieci z klas 4-8 wrócą do szkoły? "Trzeba dobrze zbadać środowisko"

Więcej o: