Matura próbna 2021 z języka polskiego. Arkusz - poziom rozszerzony

Matura próbna z języka polskiego na poziomie rozszerzonym rozpoczyna się 9 marca o godzinie 9.00. Tego dnia uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzą się również z testami z języków obcych - francuskiego, rosyjskiego i włoskiego. Jakim tematom musieli stawić czoła tegoroczni maturzyści?

Matura próbna 2021 rozpoczęła się w środę 3 marca. Wówczas maturzyści musieli stawić czoła zadaniom na poziomie podstawowym z języka polskiego. Swoją wiedzę z różnych przedmiotów będą sprawdzać aż do 16 marca. Dziś, 9 marca, czeka ich między innymi test z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. 

Matura próbna 2021 z języka polskiego – arkusz rozszerzony 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą w nauce. Przydatne dla uczniów i studentów

Pomimo trwającej epidemii koronawirusa, wszystkie egzaminy dla uczniów ostatnich klas szkół średnich odbywają się w trybie stacjonarnym. W związku z tym w szkołach obowiązuje reżim sanitarny. Ławki rozstawiono w odpowiednych odstępach, natomiast osoby wchodzące do szkoły nie mogą mieć żadnych niepokojących objawów wskazujących na chorobę. W trakcie testu maturzyści mają możliwość ściągnięcia maseczek.  

Egzamin dojrzałości to jeden z ważniejszych momentów w życiu młodego człowieka. Wiąże się on z dużym stresem, dlatego przed testem warto przypomnieć sobie, co należy ze sobą zabrać. Najważniejszy jest dowód osobisty, bez którego nie ma możliwości przystąpienia do testu.  

Egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym składa się z zadania w formie pracy pisemnej na dany temat. Jakie tematy pojawiły się na maturze próbnej w tym roku? Arkusz dostępny TUTAJ.

W ciągu najbliższego tygodnia matura próbna odbędzie się jeszcze: 

  • 10 marca o godz. 9:00 - egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym,
  • 10 marca o godz. 14:00 - egzamin dwujęzyczny z języków: hiszpańskiego i niemieckiego,
  • 11 marca o godz. 9:00 - egzamin z biologii,
  • 11 marca o godz. 14:00 - egzamin z informatyki,
  • 12 marca o godz. 9:00 - egzamin z chemii,
  • 12 marca o godz. 14:00 - egzamin z wiedzy o społeczeństwie.
Więcej o: