Matura próbna 2021. 9 marca język polski rozszerzony i języki obce. Co ze sobą zabrać?

Część szkół organizuje próbne matury dla uczniów, którzy już w maju podejdą do egzaminu dojrzałości. We wtorek 9 marca odbędą się testy z języka polskiego rozszerzonego, a po południu z języków obcych. Co należy zabrać ze sobą na egzamin?
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą w nauce. Przydatne dla uczniów i studentów

Próbne matury rozpoczęły się 3 marca i potrwają do 16 marca. Organizowane są one przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w szkołach, które zdecydowały się na przeprowadzenie testów.

Próbna matura 2021 - 9 marca egzamin z języka polskiego rozszerzonego

We wtorek 9 marca przyszli maturzyści będą mierzyli się z arkuszem z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Egzamin rozpocznie się o godzinie 9:00. Po południu uczniowie przystąpią do egzaminów z niektórych języków nowożytnych. Harmonogram próbnych matur we wtorek prezentuje się następująco:

  • 9 marca, godz. 9.00 - egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym,
  • 9 marca, godz. 14.00 - egzaminy na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym z języków: francuskiego, rosyjskiego i włoskiego.

Na napisanie egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym uczniowie mają około 150 minut, a licealiści, którzy będą zdawać maturę na poziomie dwujęzycznym - 180 minut.

Co ze sobą zabrać na egzamin maturalny?

  • Dowód osobisty - pokazanie dokumentu, potwierdzającego tożsamość jest podstawą, by przystąpić do egzaminu. Bez niego uczeń nie zostanie wpuszczony na salę.
  • Maseczka - zgodnie z obowiązującymi restrykcjami należy mieć maseczkę, która zasłania usta i nos. Dodatkowo można mieć ze sobą przyłbicę lub szalik - jednak w funkcji dodatkowej, a nie jedynej przesłony.
  • Długopis z czarnym tuszem - warto zabrać ze sobą więcej niż jedną sztukę.

Na egzaminie nie wolno mieć ze sobą telefonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszystkie zapisy należy robić tylko i wyłącznie na arkuszu egzaminacyjnym.

W tym tygodniu próbne matury odbędą się jeszcze:

  • 10 marca o godz. 9:00 - egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym,
  • 10 marca o godz. 14:00 - egzamin dwujęzyczny z języków: hiszpańskiego i niemieckiego,
  • 11 marca o godz. 9:00 - egzamin z biologii,
  • 11 marca o godz. 14:00 - egzamin z informatyki,
  • 12 marca o godz. 9:00 - egzamin z chemii,
  • 12 marca o godz. 14:00 - egzamin z wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie ostatnich klas liceów i techników podejdą do właściwych egzaminów maturalnych w maju. Zgodnie z harmonogramem CKE odbędą się one od 4 do 27 maja. 

Więcej o: