Wywiad Meghan i Harry'ego - o której i gdzie oglądać po polsku? Królowa Elżbieta nie obejrzała, ale Ty możesz

O wywiadzie, jaki książę Sussex Harry oraz jego żona, księżna Meghan, udzielili Oprah Winfrey, zrobiło się głośno jeszcze zanim został on opublikowany. Rodzina królewska zapowiadała, że królowa Elżbieta nie ma zamiaru oglądać programu, ponieważ woli skupić się na ważniejszych problemach, którymi żyją Brytyjczycy - przede wszystkim powrocie dzieci do szkół.

Wywiad, który Oprah Winfrey, gwiazda amerykańskiej telewizji, przeprowadziła z Harrym i Meghan w ogrodzie ich rezydencji w Kalifornii, został wyemitowany w amerykańskiej telewizji CBS w niedzielę 7 marca o godzinie 20 czasu lokalnego (1 w nocy według czasu w Polsce). Zdaniem samej prezenterki jest to najlepsza rozmowa, jaką udało jej się przeprowadzić w karierze. Dla pary był to natomiast pierwszy wywiad od czasu podjęcia decyzji o wyjeździe.

Pierwsze komentarze rządu po wywiadzie Meghan i Harry'ego. 'Pałac powinien zbadać te zarzuty' Pierwsze komentarze rządu po wywiadzie Meghan i Harry'ego

Królowa Elżbieta zapowiedziała, że nie obejrzy wywiadu

- W poniedziałek większość ludzi w Wielkiej Brytanii będzie myślała o powrocie szkół, otrzymaniu szczepionki, a szczególnie w Pałacu, niecierpliwie czekać będą na wyjście księcia Edynburga ze szpitala - komentowali przedstawiciele dworu królewskiego w rozmowie z gazetą "Daily Mail". - Większość z tego, co zostało powiedziane, zaginie we mgle czasu. Historia uczy nas, że tylko prowadzący wywiad wygrywa na tych programach - dodali. 

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Podczas wywiadu z Oprah Meghan i Harry opowiedzieli o powodach, które skłoniły ich do wycofania się z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej w marcu 2020 roku i przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Para opowiadała o życiu na dworze, trudnościach w podjęciu decyzji o wyjeździe, ogromnej samotności i braku możliwości pomocy psychologicznej. W rozmowie padło kilka problematycznych wątków, które brytyjskie media natychmiast podchwyciły. Dotyczą one przede wszystkim myśli samobójczych Meghan oraz zarzutów o rasizm panujący na dworze. 

Książę Harry i księżna Meghan Pałac Buckingham: Meghan i Harry nie wrócą do królewskich obowiązków

Wywiad Harry'ego i Meghan z Oprah Winfrey. Gdzie oglądać w Polsce?

Rozmowę Oprah z byłą parą książęcą Sussex będzie można zobaczyć także w Polsce. 8 marca o godzinie 20:30 dwugodzinny wywiad zostanie wyemitowany na antenie TVN24. 

Więcej o: