Wielkanoc 2021. Kiedy wypada? Jakie obostrzenia będą obowiązywać?

Wielkanoc 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jest to święto ruchome, dlatego co roku pojawiają się pytania, kiedy dokładnie usiądziemy z bliskimi przy wielkanocnym stole. Przedstawiamy kalendarz świąt na 2021 rok.

Wielkanoc, najważniejsze chrześcijańskie święto, zbliża się wielkimi krokami. Symbolizuje  zmartwychwstanie Chrystusa po jego męczeńskiej śmierci na krzyżu. Wielkanoc jest świętem ruchomym. Wypada najwcześniej 22 marca, a najpóźniej 25 kwietnia. Kiedy będziemy obchodzić święta wielkanocne w 2021 roku?

Zobacz wideo Czy wyjazd do rodziny na Wielkanoc jest odpowiedzialny?

Kiedy wypada Wielkanoc 2021?

Od 17 lutego trwa Wielki Post, czyli okres pokuty, który ma przygotować wiernych do nadejścia Wielkanocy. Wielki Post trwa do Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada na 1 kwietnia. Potem następują Triduum Paschalne, które kończy się Wielkanocą. W tym roku wypada ona 4 kwietnia.

Kalendarz świąt wielkanocnych 2021 prezentuje się więc następująco:

  • 28 marca wypada Niedziela Palmowa.
  • 2 kwietnia wypada Wielki Piątek.
  • 3 kwietnia, w Wielką Sobotę, pójdziemy do kościoła poświęcić pokarmy
  • 4 kwietnia w niedzielę czas zasiąść przy wielkanocnym stole

Wielkanoc 2021. Dni wolne od pracy

Dniami wolnymi od pracy będą w tym roku 4 kwietnia, czyli Niedziela Wielkanocna i 5 kwietnia, czyli Lany Poniedziałek.

Wielkanoc 2021. Obostrzenia

Jest coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeśli będziemy widzieli, że ten szczyt pandemii mamy za sobą

- powiedział w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski. Sugerował jednak, że Wielkanoc spędzimy jeszcze w małym, rodzinnym gronie. Nie ma jeszcze konkretnych decyzji rządzących, wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i tego, jak społeczeństwo ustosunkuje się do obecnych obostrzeń.

Więcej o: