Matura próbna 2021. 8 marca czas na języki języki obce. Co ze sobą zabrać?

W kraju trwają próbne matury, które uczniowie piszą stacjonarnie, w szkołach, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Licealiści mają już za sobą wszystkie obowiązkowe przedmioty, teraz będą się mierzyć z tymi, które wybrali dodatkowo. 8 marca czas na języki nowożytne.

Od 3 do 16 marca 2021 roku trwają próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W poniedziałek 8 marca uczniowie będą się mierzyć z arkuszem z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, a także z innych języków nowożytnych na poziomie podstawowym.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Próbne matury 2021. O które zaczynają się egzaminy 8 marca i ile trwają?

Harmonogram na poniedziałek prezentuje się następująco:

  • 8 marca, godz. 9.00 - egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym,
  • 8 marca, godz. 14.00 - egzaminy na poziomie podstawowym z języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Próbne matury 2021 - stacjonarnie w szkołach i w ścisłym reżimie sanitarnym

Na napisanie egzaminu maturalnego z języka nowożytnego na poziomie podstawowym uczniowie mają 120 minut, na poziomie rozszerzonym 150 minut, a licealiści, którzy będą zdawać maturę na poziomie dwujęzycznym, mają 180 minut.

Próbne matury 2021. Co należy ze sobą zabrać na egzamin z angielskiego?

  • Dowód osobisty - należy pamiętać o tym, żeby na egzamin koniecznie zabrać ze sobą dowód. Bez niego uczeń nie zostanie wpuszczony na salę.
  • Maseczka - niezbędna w czasie pandemii. Zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym nie są już dozwolone przyłbice, a tym bardziej zakrywanie ust i nosa chustą lub szalikiem. Maseczkę można zdjąć po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej.
  • Długopis z czarnym tuszem - najlepiej zabrać ze sobą więcej niż jedną sztukę, żeby nie stresować się podczas egzaminu taką błahostką jak niepiszący długopis. Nie wolno pożyczać przyborów od innych osób. Niedozwolone jest pisanie ołówkiem lub zmazywalnymi długopisami.
  • Mała butelka wody - to również można zabrać ze sobą, ale żaden inny napój ani jedzenie nie wchodzi w grę. Butelka wody powinna stać przy ławce, aby nie powstało ryzyko zalania arkusza egzaminacyjnego.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Matura próbna 2021. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądać? [HARMONOGRAM]

Nie wolno mieć ze sobą telefonów, tabletów, innych urządzeń elektronicznych, a także podręczników i zeszytów na notatki. Wszystkie zapisy należy robić tylko i wyłącznie na arkuszu egzaminacyjnym.

W tym roku właściwe matury rozpoczną się 4 maja i potrwają do 27 maja. 

Więcej o: