Skoki narciarskie. Gdzie i o której godzinie transmisja konkursu indywidualnego?

W piątek poznamy medalistów mistrzostw świata w Oberstdorfie na dużej skoczni. Sportowych emocji nie zabraknie, wszyscy będziemy trzymać kciuki za polskich zawodników. Czy Piotr Żyła powtórzy sukces sprzed sześciu dni i zdobędzie kolejny złoty medal? Zmagania najlepszych skoczków będzie można oglądać na żywo. Na sportowe emocje zapraszamy już od 15:45. Podpowiadamy o której początek skoków narciarskich?

Na ten dzień czekali kibice w całym kraju. W piątek, w przedostatnim dniu mistrzostw świata w Oberstdorfie poznamy medalistów na dużej skoczni. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Niemiec Markus Eisenbichler. Ale wśród kandydatów do podium są także Polacy, na czele z najlepszym na normalnym obiekcie 34-letnim Piotrem Żyłą. O medale powalczą także pozostali nasi zawodnicy: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. Kibice w całym kraju będą trzymać kciuki za wysokie noty dla biało-czerwonych.

Kibice liczą na drugi medal dla Polski

Przed dwoma laty żadnemu z polskich zawodników nie udało się stanąć na podium w konkursie na dużej skoczni. Jak będzie dzisiaj? Dobra forma biało-czerwonych oraz sukces Piotra Żyły sprzed sześciu dni na normalnym obiekcie sprawiły, że kibice liczą na sukces. Czy poprawimy nasz medalowy dorobek na mistrzostwach świata? Dzisiaj poznamy odpowiedź na to pytanie. Jak na razie Polska zdobyła tylko jeden złoty krążek.

Gdzie oglądać skoki narciarskie na żywo?

We wczorajszych kwalifikacjach awans wywalczyli wszyscy nasi zawodnicy. Piotr Żyła zajął czwarte miejsce, Dawid Kubacki był dziewiąty, Kamil Stoch zajął trzynaste miejsce, a Andrzej Stękała był osiemnasty. Ale Polacy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tych mistrzostwach. W piątek cała czwórka wystąpi w indywidualnym konkursie na skoczni HS 137.

Zobacz wideo Tajemnica fenomenalnego sukcesu Piotra Żyły. "Wykorzystał tajną broń"

O godzinie 15.45 odbędzie się seria próbna. Rywalizacja o medale na dużej skoczni rozpocznie się o godzinie 17.00. Konkurs będzie można oglądać w TVP 1, TVP Sport oraz na kanale Eurosport 1. Relację online na żywo można śledzić również na portalu sport.pl.

Więcej o: