Konferencja prasowa na temat nowych obostrzeń. O której się odbędzie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na piątek 5 marca konferencję prasową dotyczącą sytuacji związanej z epidemią COVID-19 w kraju. - Będziemy omawiać aktualną sytuację i być może już w piątek będą podjęte decyzje w tym zakresie - dodał również rzecznik rządu. O której odbędzie się konferencja rządu?
Zobacz wideo Wiadomości. Dziennikarz pyta premiera, czy nie powinien przeprosić Polaków. Ten w odpowiedzi pokazuje wykres

W piątek 5 marca około 10:00 ma zebrać się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Z ustaleń polsatnews.pl wynika, że po niej ma odbyć się konferencja Adama Niedzielskiego. Centrum Informacyjne Rządu przekazało, że briefing ministra zdrowia odbędzie się o godzinie 14:00. 

Konferencja prasowa rządu na temat nowych obostrzeń już 5 marca

- Będziemy omawiać aktualną sytuację i być może już w piątek będą podjęte decyzje w tym zakresie. Sytuacja jest dynamiczna. Nie mogę powiedzieć w tej chwili, w jakim kierunku będą szły decyzje, jeśli chodzi o obostrzenia - mówił natomiast w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Koronawirus. Rozpoczęła się akcja wydawania darmowych maseczekRuszyła akcja wydawania darmowych maseczek. Dotyczy dwóch województw

Obostrzenia w Polsce. Do warmińsko-mazurskiego dołączą nowe województwa? 

Rzecznik prasowy powiedział także, że rząd zastanawia się nad przejściem do tygodniowego systemu raportowania o zmianach, ponieważ "sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach". Zapewnił jednak, że informacje o obostrzeniach będą zapowiadane z wyprzedzeniem, aby wszyscy zdążyli się do nich przygotować.

Aktualne obostrzenia mają obowiązywać do 14 marca. Najbardziej restrykcyjne przepisy obowiązują w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie kina, teatry, hotele, galerie handlowe pozostają zamknięte, a dzieci, także te z klas 1-3 szkół podstawowych, odbywają zajęcia online. W pozostałej części kraju obowiązują zasady pięćdziesięcioprocentowej zajętości miejsc. Wiele wskazuje jednak na to, że dodatkowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone także w województwie pomorskim, a być może i lubuskim, zachodniopomorskim, mazowieckim czy podkarpackim. Sytuacja w tych regionach jest bowiem alarmująca, pojawia się coraz więcej zakażeń. 

Minister zdrowia Adam NiedzielskiNiedzielski: Teleporady zostaną ograniczone. Czas przywracać normalne leczenie