Próbne matury 2021. Czas na język angielski i historię sztuki. Co ze sobą zabrać? Kiedy zaczyna się egzamin?

Kolejny, trzeci dzień próbnych matur to czas na język angielski, a popołudniu na historię sztuki i język kaszubski. Przypominamy o tym, co należy zabrać ze sobą i ile trwają egzaminy.

Próbne matury rozpoczęły się 3 marca i potrwają do 16 marca. Tradycyjnie jako pierwszy, maturzyści pisali egzamin z języka polskiego, kolejna była matematyka, a teraz przyszedł czas na język angielski i historię sztuki. 

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Matura próbna 2021. Czas na egzamin z języka angielskiego. W reżimie sanitarnym 

W piątek 5 marca punktualnie o godzinie 9 rozpocznie się próbny egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym, który potrwa 120 minut. Tego samego dnia o 14 uczniowie mogą podejść do egzaminu z historii sztuki lub z języka kaszubskiego. Na te matury będą mieli po 180 minut.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Matura próbna 2021. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądać? [HARMONOGRAM]

Marcin Smolik, Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, podkreślał, że egzaminy odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Cztery podane przez niego zasady to dystans, dezynfekcja i maseczki oraz dodatkowo wietrzenie sal w budynkach, w których egzaminy są przeprowadzane. 

Próbne matury 2021. Co należy ze sobą zabrać na egzamin z angielskiego?

  • Dowód osobisty - każdy maturzysta musi pamiętać o tym, żeby na egzamin zabrać ze sobą dowód, bez którego nie zostanie wpuszczony na salę.
  • Maseczka - w czasie pandemii niezbędna jest również maseczka. Zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym nie są już dozwolone przyłbice, a tym bardziej zakrywanie ust i nosa chustą lub szalikiem. Maseczkę można zdjąć po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej.
  • Długopis z czarnym tuszem - a najlepiej jeszcze jeden lub dwa zapasowe długopisy, ponieważ nie wolno pożyczać przyborów od innych osób. Niedozwolone jest pisanie ołówkiem lub zmazywalnymi długopisami.
  • Mała butelka wody - to również można zabrać ze sobą, ale nic innego nie wchodzi w grę, żadne inne napoje, ani jedzenie. Butelka wody powinna stać przy ławce, aby nie powstało ryzyko zalania arkusza.

Nie wolno natomiast mieć ze sobą telefonów, tabletów, innych urządzeń elektronicznych, a także podręczników i zeszytów na notatki. Wszystkie zapisy należy robić tylko i wyłącznie na arkuszu egzaminacyjnym. 

Więcej o: