Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Czwartek 4 marca. Gdzie oglądać skoki narciarskie, o której godzinie? Zapowiedź

Przed nami kolejny dzień mistrzostw świata w Oberstdorfie. Kibice w całym kraju trzymają już kciuki za wysokie noty dla Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękały i naszego mistrza świata Piotra Żyły. Cała czwórka wystąpi w dzisiejszych kwalifikacjach do piątkowego indywidualnego konkursu na skoczni HS 137.

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie zbliżają się małymi krokami ku końcowi, przed nami jeszcze tylko kilka dni zaciętej rywalizacji wśród zawodników. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie, kibice w całej Polsce liczą na kolejne medale dla biało-czerwonych w skokach narciarskich. Jak na razie Polska zdobyła tylko jeden złoty krążek, na małym obiekcie triumfował Piotr Żyła. Ale Polacy mają apetyt na znacznie więcej.

Polscy mistrzowie wczoraj odpoczywali

W środę trener Michał Doleżal dał odpocząć trzem naszym najlepszym zawodnikom. Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch mieli wolne, w treningach brali udział: Jakub Wolny, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Z tej trójki najlepszy okazał się Andrzej Stękała i to on wywalczył ostatnie miejsce w składzie przed dzisiejszymi kwalifikacjami. Transmisję z zawodów można obejrzeć na Eurosport 1 od godziny 17.20.

Zobacz wideo Pokerowa zagrywka Doleżala przed mistrzostwami świata! "Polacy chcieli pójść w nieco innym kierunku" [W Punkt K #2]

Dzisiaj trening i kwalifikacje, jutro walka o medale

Zmagania z udziałem Polaków rozpoczną się o godzinie 16.00. Najpierw seria próbna, a już półtorej godziny później odbędą się kwalifikacje do piątkowego indywidualnego konkursu na skoczni HS 137. A to oznacza, że trzech polskich zawodników będzie miało możliwość oddania tylko jednego próbnego skoku przez kwalifikacjami. W zawodach nie weźmie udziału zakażony koronawirusem norweski skoczek, Halvor Egner Granerud.

Andrzej Stękała po zawodach Pucharu Świata. Zajął drugie miejsce. Zakopane, Wielka Krokiew, 13 lutego 2021 Mistrzowie świata potrzebują Andrzeja Stękały. "Od razu chce się żyć!"

Gdzie obejrzymy walkę o medale?

Konkurs indywidualny mężczyzn odbędzie się w piątek. Tytułu mistrzowskiego będzie bronić Markus Eisenbichler, który wygrał jeden z treningów. Polacy z Kamilem Stochem na czele będą walczyć o jak najlepsze lokaty, dwa lata temu żaden z nich nie zdobył medalu w tej konkurencji. Kibice w całej Polsce są jednak przekonani, że to biało-czerwoni sprawią kolejną niespodziankę i zdobędą kolejny medal, być może z najcenniejszego kruszcu. Zawody będzie można oglądać w telewizji, transmisja o godzinie 17.00 w TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL. Relacja na żywo na portalu sport.pl. 

Więcej o: