Próbna matura z matematyki 2021. Arkusz. Egzamin z matematyki (poziom podstawowy)

Drugi dzień próbnych matur 2021. Uczniowie podeszli do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Czym w tym roku zaskoczył ich arkusz?
Zobacz wideo https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,114916.html?tag=matura

W środę 3 marca rozpoczęły się próbne matury dla wszystkich uczniów ostatnich klas szkół średnich. Do 16 marca młodzież będzie sprawdzać swoją wiedzę z różnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Mimo trwającej od roku epidemii wszystkie egzaminy uczniowie napiszą stacjonarnie. W szkołach oczywiście obowiązuje reżim sanitarny - ławki muszą zachować odpowiedni odstęp, a wszyscy wchodzący do placówek nie mogą wykazywać żadnych objawów chorobowych. Dodatkowo zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką. Sami maturzyści będą mogli jednak zdjąć je podczas trwania egzaminu.

Pierwszego dnia próbnych matur uczniowie zmierzyli się z egzaminem na poziomie podstawowym z języka polskiego, a po południu także z językiem i kulturą antyczną oraz językami mniejszości narodowych. Oba na tym samym poziomie. Drugiego dnia egzaminów od godziny 9 uczniowie rozwiązywali natomiast zadania z arkusza matematyki na poziomie podstawowym. Po południu tego samego dnia czeka na nich jeszcze rozszerzony egzamin z historii muzyki oraz taki sam z filozofii.

Minister Przemysław CzarnekPowrót do szkół. Czarnek zapowiedział trzy programy i "setki milionów złotych"

Drugi dzień próbnych matur. Jak wyglądał egzamin z matematyki (poziom podstawowy)?

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawiły się już arkusze z pierwszej części czwartkowych matur. Uczniowie musieli rozwiązać łącznie 35 zadań, w tym 7 otwartych. Najwięcej punktów, bo aż 5, zdobyć można było za zadanie dotyczące wyznaczenia wzoru ciągu arytmetycznego. Zadania za dwa punkty dotyczyły między innymi funkcji kwadratowych czy obliczenia pola czworokąta. 

Pełny arkusz znaleźć można TUTAJ

Próbne matury 2021. Co jeszcze czeka uczniów?

Przed młodzieżą jeszcze wiele dni zmagań z próbnymi egzaminami. Co czeka ich w najbliższym czasie? W piątek 5 marca uczniowie podejdą do egzaminu z języka angielskiego (poziom podstawowy) oraz z historii sztuki i z języka kaszubskiego (poziomy rozszerzone). W poniedziałek 8 marca natomiast przystąpią do rozszerzonej części matury z języka angielskiego, a także z egzaminu dwupoziomowego w tym języku. Po południu będą oni mogli sprawdzić swoją podstawową wiedzę także z innych języków: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy włoskiego. 

Dariusz Piontkowski o religii na maturze: To postulat, który pojawia się od dłuższego czasuPiontkowski o religii na maturze: Postulat pojawia się od dłuższego czasu