Próbna matura z matematyki 2021. Co ze sobą zabrać i ile potrwa egzamin?

4 marca odbędzie się próbna matura z matematyki. Kiedy rozpocznie się egzamin i jak długo potrwa? Co należy ze sobą zabrać? Przypominamy, o jakich przyborach nie można zapomnieć.

Próbne matury 2021 trwają od 3 do 16 marca 2021 roku. Pierwszy tradycyjnie był język polski na poziomie podstawowym, a teraz, 4 marca, przyszedł czas na matematykę. Maturzyści powinni pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Kiedy się zaczyna i ile trwa próbna matura z matematyki?

Próbna matura z matematyki na poziomie podstawowym rozpocznie się 4 marca o godz. 9.00 i potrwa 170 minut. 19 marca chętni, którzy zgłosili chęć zdawania matury rozszerzonej z tego przedmiotu, zasiądą w ławkach o tej samej godzinie i będą mieli na rozwiązanie testu 180 minut.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Matura próbna 2021. Kiedy się odbędzie? Jak będzie wyglądać? [HARMONOGRAM]

Co ze sobą zabrać na maturę z matematyki?

Na teren szkoły uczniowie powinni wnieść ze sobą tylko niezbędne rzeczy, drogi sprzęt elektroniczny i inne niepotrzebne akcesoria lepiej zostawić w domu. CKE jasno wymienia to, co można mieć ze sobą na sali egzaminacyjnej. Maseczka to obowiązkowy atrybut maturzysty w dobie pandemii. Bez niej nie ma możliwości wejścia na teren szkoły. Należy pamiętać, że przyłbice, a także zakrywanie nosa i ust chustą czy szalikiem nie jest już dozwolone. Oprócz tego każdy uczeń musi mieć ze sobą czarny długopis, linijkę, prosty kalkulator i cyrkiel. Każdy maturzysta musi pamiętać także, żeby na egzamin zabrać ze sobą dowód osobisty, bez którego nie zostanie wpuszczony na salę.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Próbne matury 2021 - stacjonarnie w szkołach i w ścisłym reżimie sanitarnym

Cudzoziemcy, którym jako sposób dostosowania testu przyznano możliwość korzystania ze słownika dwujęzycznego, są zobowiązani przynieść własne słowniki. Każdy może też zabrać ze sobą małą butelkę wody. Szkoła może, ale nie musi ich zapewniać. Butelka może stać obok ławki, nie na, aby nie stanowiła zagrożenia dla arkusza egzaminacyjnego.

Więcej o: