Kanapka Drwala wraca do McDonald's. Ile kosztuje?

Na Kanapkę Drwala fani czekają już od początku jesieni. W tym roku sieć zaplanowała jej powrót na 24 listopada. Burger Drwala co roku cieszy się dużą popularnością. Ile kosztuje? Ile ma kalorii?

Burger Drwala 2021. Ile kosztuje? 

Sezonowa kanapka z plastrem topionego sera w ofercie McDonald's to jedna z popularniejszych pozycji w menu restauracji. W tym roku także jest ona częścią oferty "Lepsza strona zimy", choć nadal mamy jesień. Jej premiera jest zaplanowana na 24 listopada, ale już dzień wcześniej można jej spróbować w wybranych restauracjach, m. in. na warszawskim Wilanowie. Stąd też wiadomo, jaka będzie jej cena. Zwykła kanapka bez zestawu to koszt 17,40 zł, za wersję podwójną zapłacimy 20,40 zł. Rok temu za podstawową wersję burgera klienci płacili 16,90 zł, zaś za podwójną 19,90 zł. 

Zestaw Maty McDonald's i Mata. Czy ta współpraca opłaca się sieci?

Kanapka Drwala - składniki i kalorie

Klasycznymi składnikami Kanapki Drwala są wołowina, placek z panierowanego sera, prażona cebulka, dwa kawałki bekonu i sałata. Wszystko zamknięte w serowo - bekonowej bułce z sosem. Całość to ok. 1000 kalorii. 

W tym roku w menu nie pojawi się wegetariańska wersja burgera. W menu, oprócz wersji klasycznej i podwójnej, znajdą się za to:

  • Burger Drwala z żurawiną - klasyczna kanapka wzbogacona o sos żurawinowy
  • Burger Drwala z kurczakiem - zamiast wołowego kotleta w kanapce pojawia się kurcza w panierce
  • Burger Drwala na ostro - z dodatkiem papryczki jalapeno i ostrego sosu

Rok temu oferta z Burgerem Drwala obowiazywała do lutego. 

McDonalds (zdjęcie ilustracyjne) USA. McDonald's zaczął zatrudniać 14-latków

W promocję kanapki McDonald's zaangażował w tym roku młodych influencerów, m. in. tiktokerkę Ewę Zawadę czy Lexy Chaplin

Więcej o: