5 marca, już w najbliższy piątek będziemy obchodzić Dzień Teściowej. To coroczne święto obchodzone jest w nielicznych krajach. O swoich teściowych pamiętają m.in. Polki i Polacy, którzy składają życzenie teściowym na trzy dni przed Dniem Kobiet. Ale nie tylko nad Wisłą pamięta się o teściowych.
Po raz pierwszy Dzień Teściowej obchodzono podobno w Meksyku za sprawą jednego z lokalnych redaktorów. Miało to miejsce w 1934 roku. Ale na stałe nową świecką tradycję zapoczątkowali Francuzi, Dzień Teściowej celebrowano nad Sekwaną już w latach 80-tych zeszłego wieku. Nowe święto zyskało również aprobatę w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie obchodzą je już od niemal dwóch dekad. W USA wyróżniono i doceniono teściowe już w 2002 roku. Duża w tym zasługa przedstawicieli branży handlowej m.in. właścicieli kawiarni i producentów kartek okolicznościowych. Za oceanem Dzień Teściowej jest datą ruchomą i wypada w czwartą niedzielę października, czyli blisko Dnia Dziadków.
Nie wiemy dokładnie, kiedy to święto po raz pierwszy celebrowano w Polsce i czy wtedy zyskało grono zwolenników. Obecnie wiele osób świętuje ten dzień w rodzinnym gronie. To najlepsza okazja, aby wyrazić szacunek wobec mamy swojej żony czy męża i wyrazić jej wdzięczność. A z reguły mamy za co dziękować, każdy na tej liście znajdzie coś dla swojego: za jej obecność, za pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu domu, załatwieniu wielu codziennych spraw czy rozwiązywaniu wielu problemów.
Złożenie życzeń, obdarowanie teściowej drobnym upominkiem, czekoladkami czy pięknymi kwiatami na pewno będzie zauważone i docenione. Nie tylko przez teściową, ale przede wszystkim przez jej dziecko czyli waszego męża lub żonę.