Dzień Teściowej. 5 marca - co to za święto?

Dzień Mamy, Dzień Babci, Dzień Kobiet - te dni wyjątkowo zapadają nam w pamięci. Nie tylko pamiętamy, ale i wyrażamy swoją wdzięczność, składamy życzenia, wręczamy piękne kwiaty. Ale kto słyszał o Dniu Teściowej? Już wkrótce będą one obchodzić jedno z najważniejszych swoich świąt. Warto o nich pamiętać, aby wyrazić swoją wdzięczność i szacunek.

5 marca, już w najbliższy piątek będziemy obchodzić Dzień Teściowej. To coroczne święto obchodzone jest w nielicznych krajach. O swoich teściowych pamiętają m.in. Polki i Polacy, którzy składają życzenie teściowym na trzy dni przed Dniem Kobiet. Ale nie tylko nad Wisłą pamięta się o teściowych.

Francuzi, Amerykanie i Polacy celebrują teściową

Po raz pierwszy Dzień Teściowej obchodzono podobno w Meksyku za sprawą jednego z lokalnych redaktorów. Miało to miejsce w 1934 roku. Ale na stałe nową świecką tradycję zapoczątkowali Francuzi,  Dzień Teściowej celebrowano nad Sekwaną już w latach 80-tych zeszłego wieku. Nowe święto zyskało również aprobatę w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie obchodzą je już od niemal dwóch dekad. W USA wyróżniono i doceniono teściowe już w 2002 roku. Duża w tym zasługa przedstawicieli branży handlowej m.in. właścicieli kawiarni i producentów kartek okolicznościowych. Za oceanem Dzień Teściowej jest datą ruchomą i wypada w czwartą niedzielę października, czyli blisko Dnia Dziadków. 

Nowy wizerunek teściowej - pomoże, jest nieoceniona przy wnukach

Nie wiemy dokładnie, kiedy to święto po raz pierwszy celebrowano w Polsce i czy wtedy zyskało grono zwolenników. Obecnie wiele osób świętuje ten dzień w rodzinnym gronie. To najlepsza okazja, aby wyrazić szacunek wobec mamy swojej żony czy męża i wyrazić jej wdzięczność. A z reguły mamy za co dziękować, każdy na tej liście znajdzie coś dla swojego: za jej obecność, za pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu domu, załatwieniu wielu codziennych spraw czy rozwiązywaniu wielu problemów.

Zobacz wideo Prezenty na Dzień Kobiet, które możesz przygotować sam. Dla przyjemności i smaku!

Złożenie życzeń, obdarowanie teściowej drobnym upominkiem, czekoladkami czy pięknymi kwiatami na pewno będzie zauważone i docenione. Nie tylko przez teściową, ale przede wszystkim przez jej dziecko czyli waszego męża lub żonę.

Więcej o: